Грозни сцени на “Лаута”, легенди се псуват и си скачат на бой

1067Локомотив (Пловдив) и Черно море завършиха наравно 1:1 в мач от 17-ия кръг на “А” група. “Смърфовете” поведоха преди почивката с попадение на голмайстора Мартин Камбуров, а “моряците” стигнаха до точката в 80-ата минута, когато резервата Матиас Курьор се разписа за 1:1.блиц

В края на мача на “Лаута” имаше грозни сцени. Легендата на Локо (Пд) и българския футбол Христо Бонев и треньорът на “моряците” Никола Спасов си размениха остри реплики и псувни, а не бяха далеч и от юмручна саморазправа. Само бързата намеса на охраната предотврати по-сериозен инцидент между двете легенди.

След равенството двата отбора запазват позициите си в класирането. Локо (Пд) е девети с 20 точки, а “моряците” са осми с 22 в актива.

“Смърфовете” започнаха по-активно срещата. В 6-ата минута Якимов центрира към Благой Наков, който стреля над напречната греда. Малко след това Камбуров отправи опасен изстрел, отразен от Илко Пиргов.

В 18-ата минута вратарят на Локо (Пд) Йордан Господинов се сблъска лошо с Кирил Котев в спор за топката и след лекарската намеса се оказа, че бранителят на варненци трябва да напусне игра със счупен нос.

След половин час игра “моряците” можеха да открият резултата, когато Мирослав Манолов стреля добре, но Господинов спаси. Локо (Пд) отговори със сериозен пропуск на Камбуров, който стреля от близка дистанция в 35-ата минута, а Пиргов отрази. В 38-ата минута “смърфовете” ликуваха. Бирсент Карагерен беше изведен сам срещу Пиргов, но вместо да стреля, подаде към Камбуров и той вкара без проблем на празна врата – 1:0 за Локо (Пд).

Втората част започна със сериозен пропуск на Черно море. Симеон Райков финтира съперник, но след това вместо във вратата, изпрати топката в аут. Малко по-късно Георги Божилов опит да изненада Господинов от сериозна дистанция, но стражът на домакините спаси, след което “черно-белите” можеха да вкарат втори гол. Камбуров изведе Благой Наков сам срещу Пиргов, халфът опита да преодолее вратаря, но неуспешно.

В 76-ата минута Симеон Райков нацели напречната греда. Така се стигна до 80-ата минута, в която Черно море изравни. Михаил Венков проби и центрира отляво към резервата Матиас Курьор, който в близост до точката на дузпата от движение засече в мрежата – 1:1. При ситуацията домакините изразиха сериозни претенции за фаул в атака.

Последваха два опасни удара за Черно море. Първо Райков би над вратата, а в 84-ата минута шут на Курьор попадна в ръцете на Господинов. Локо (Пд) отговори с опасен пробив на Карагерен, който финтира двама защитници и стреля, но в аут.

В третата минута на добавеното време гостите бяха близо да стигнат до пълния обрат и да вземат трите точки от “Лаута”, но Живко Петков не успя да преодолее Йордан Господинов и в крайна сметка мачът приключи 1:1.!

ЛОКО (Пд) – ЧЕРНО МОРЕ 1:1
1:0 Мартин Камбуров (38), 1:1 Матиас Курьор (80)

ЛОКОМОТИВ (Пловдив): 12.Йордан Господинов, 4.Венелин Филипов, 20.Деян Молдованов (40 smqna.jpg 6.Елиан Парино), 15.Ангел Грънчов, 17.Богомил Дяков, 19.Ванчо Траянов, 22.Янко Сандански, 6.Благой Наков (63 smqna.jpg 5.Георги Вълчев), 10.Александър Якимов (86 smqna.jpg 9.Дани Кики), 21.Бирсент Карагерен jalt.jpg, 11.Мартин Камбуров topka.jpg
Резерви: 12.Александър Витанов, 6.Елиан Парино, 2.Ивайло Димитров, 5.Георги Вълчев, 14.Станислав Маламов, 7.Бранимир Костадинов, 9.Дани Кики
Tреньор: Христо Колев

ЧЕРНО МОРЕ:
26.Илко Пиргов, 4.Михаил Венков, 6.Кирил Котев (22 smqna.jpg 91.Живко Атанасов), 5.Стефан Станчев, 84.Тодор Паланков, 8.Стенио Дос Сантос jalt.jpg, 18.Марчин Бургхард, 13.Симеон Райков, 17.Иван Коконов (61 smqna.jpg 19.Матиас Курьор topka.jpg), 20.Мирослав Манолов, 14.Георги Божилов (89 smqna.jpg 11.Живко Петков)
Резерви: 1.Илия Николов, 30.Димо Атанасов, 91.Живко Атанасов, 24.Слави Сталев, 7.Бекир Расим, 19.Матиа Курьор, 11.Живко Петков
Треньор: Никола Спасов

Пловдив, стадион “Локомотив”
Съдия: Станислав Ставров
Жълти картони: Бирсент Карагерен (Локо Пд); Стенио Дос Сантос (Черно море)

Двубоят по минути:
6 – Мартин Камбуров изведе Александър Якимов отдясно, последва центриране към Благой Наков, който изпрати топката над вратата на Илко Пиргов.
8 – Изстрел на Камбуров е уловен от стража на Черно море.
13 – Изстрел на Ванчо Траянов от дъгата на наказателното поле е спасен от Пиргов.
18 – След фаул за Черно море и центриране в наказателното поле на Локо (Пд) Кирил Котев се сблъска с Йордан Господинов и повече от 3 минути се оказва медицинска помощ на двамата футболсти.
22 – Играта беше прекъсната повече от 5 минути. Кирил Котев напусна със счупен нос.
38 –  topka.jpg ГОООЛ! 1:0 за Локомотив (Пловдив)! Мартин Камбуров открива резултата. Бирсент Карагерен бе изведен в отлична позиция от Благой Наков, крилото пусна към Камбуров, който отбеляза за радост на публиката на “Лаута”.
40 – smqna.jpg Принудителна смяна и при “смърфовете”. Получилият контузия Деян Молдованов е заменен от Елиан Парино.
45 – Добавеното време е 6 минути.
45+6 – jalt.jpg Първи жълт картон в мача, получава го Стенио от състава на гостите заради реплика към съдията.
45+6 – Край на първото полувреме.
————–
47 – Пропуск на Симеон Райков, който се освободи от защитник, но стреля неточно.
52 – Камбуров изведе Благой Наков сам срещу вратаря на Черно море, но Илко Пиргов парира опасността пред вратата си.
59 – Домакините претендират за дузпа за игра с ръка на Тодор Паланков, съдията Станислав Ставров е безмълвен.
76 – ГРЕДА! Симеон Райков стреля от 30-ина метра, като изненада Господинов, но напречната греда спасява Локо (Пд).
80 – topka.jpg ГОООЛ! Черно море изравнява – 1:1! Матиас Курьор бележи. Михаил Венков центрира прострелно от левия фланг, а от близост до точката на дузпата Курьор от движение я засече в мрежата.
90 – Камбуров подаде към Дани Кики, но той не успя да играе с топката и тя излезе в аут.
90 – Добавеното време е 3 минути.
90+3 – Живко Петков пропуска отлична възможност, като не успя да овладее топката в наказателното поле на домакините.
90+3 – Край на мача. Локомотив (Пловдив) и Черно море завършиха 1:1.