Барса матира ПСЖ в спора за първото място

1111

Барселона спечели първото място в група “F” след домакински успех над Пари Сен Жермен с 3:1,фото:БТА

Така каталунците събраха 15 точки и изместиха от върха френския си съперник, който остана с 13 точки. Гостите поведоха с попадение на Златан Ибрахимович след четвърт час игра. Шведският нападател се разписа с удар от 12-13 метра след подаване на Блес Матюиди. Само четири минути по-късно Лионел Меси изравни с рекордния си 75-и гол в турнира, след като засече отблизо успоредно на голлинията подаване на Луис Суарес от ляво.SPORT.BNT.BG

Малко по-късно Лукас направи невероятен пропуск за Пари Сен Жермен, след като от 5-6 метра не успя да нацели вратата, а опасен удар на Единсон Кавани от границата на наказателното поле беше спасен от Марк-Андре Тер-Щеген.

Така в 41-ата минута Неймар напредна на скорост и със страхотен изстрел от около 22 метра прати топката в левия ъгъл на вратата на Салваторе Сиригу. Барса продължи да владее повече топката, но като цяло трудно създаваше положения. Все пак в 77-ата минута Неймар получи пас в ляво в пеналта и стреля по диагонала, Сигиру изби, но непокритият Суарес отблизо направи добавка за крайното 3:1.