Миньор изпусна Черноморец

Двата тима направиха равенство 1:1 в Перник

Миньор (Перник) и Черноморец завършиха наравно 1:1 в първи двубой от 26 кръг на “А” група, игран в Перник,БЛИЦ

Домакините поведоха с гол на защитника Борислав Стойчев в 69-ата минута, но 5 минути преди края Тодор Паланков изравни след груба грешка на Ванчо Траянов. Черноморец продължава да е трети в класирането с 55 точки, а Миньор 10-и с 30.

Още от първите минути гостите, които се борят за участие в Лига Европа, натиснаха, но атаките им бяха безидейни, а головите положения липсваха. В средата на полувремето Миньор изравни играта и дори се стигна до греда в тяхна полза. Том изведе на чиста позиция Брахими, но стражът Стоян Колев се хвърли в краката му, след което кълбото се отби в лявата греда и Дянков изчисти.

През второто полувреме двата отбора размениха по едно сериозно положение преди да се стигне до гол. Първо Паланков, а после и Бибишков пропуснаха да открият резултата. Това обаче се случи в 70-ата минута, когато Том центрира от корнер и след разбъркване в наказателното поле на гостите Борислав Стойчев вкара с глава за 1:0.

В 85-ата минута Ванчо Траянов тръгна да лъже пред собственото си наказателно поле, Тодор Паланков се възползва от непохватната му игра, открадна топката и отбеляза изравнителен гол за крайното 1:1.

Срещата по минути!
7- Яник Боли свали с гърди топката за Мелконян, който стреля, но топката излезе в аут
10- Милен Василев шутира от 20 метра опасно, но Стоян Колев спасява
20- smqna.jpgПринудителна смяна в Черноморец – Яник Боли е заменен от Преслав Йорданов
22- Тодор Паланков стреля от воле извън наказателното поле, но Чворович много вещо успя да парира удара
28- Асис стреля от пряк свободен удар, но Чворович лови
34- Брахими излезе сам срещу Стоян Колев, който се хвърли в краката му, след което кълбото се отби в лявата греда
48- Асис проби по лявото крило и центрира към Мелконян, но ударът на последния бе твърде неточен
60- Мача става все по-нервен, няма положения, но има много единоборства и лекарски намеси
62- Асис центрира от корнер, Паланков стреля с глава от удобна позиция, но неточно
70- topka.jpg ГОООЛ за Миньор !!! Том центрира от корнер и след разбъркване в пеналта на гостите Борислав Стойчев вкара с глава!
85- ГООЛ за Черноморец!! Ванчо Траянов загуби от Паланков пред собственото си наказателно поле, който с нисък удар по земя от около 20 метра изравни!

Миньор – Черноморец 1:1
1:0 Борислав Стойчев (70), 1:1 Тодор Паланков (85)

МИНЬОР: 91.Иван Чворович, 3.Иван Михов, 4.Николай Христозов, 5.Борислав Стойчев, 7.Милен Василев, 11.Илиан Илиев (76 – Цветков), 17.Ванчо Траянов (86 – Венцислав Иванов)), 23.В. Василев, 33.Том, 42.Фарес Брахими (64 – Окечукво), 76.Крум Бибишков
Резерви: 1.Банков, 6.Хаджиев, 10.Павлов, 14.Цветков, 15.Окечукво, 32.Марков, 59.Иванов

ЧЕРНОМОРЕЦ: 12.Стоян Колев, 2.Траян Дянков, 6.Тодор Паланков, 7.Самвел Мелконян (69 – Костадин Дяков), 8.Лоривал Асис, 25.Радостин Кишишев, 37.Жереми Фо-Поре, 55.Георги Терзиев, 92.Аатиф Шаешу, 93.Кристофър Уалембо (74 – Борислав Балджийски), 94.Яник Боли (20 – 9.Преслав Йорданов)
Резерви: 23. Георгиев, 5.Николай Николов, 9.Преслав Йорданов, 14.Костадин Дяков, 11.Христов, 14.Димов, 21.Борислав Балджийски