Славия и Берое скриха головете и разочароваха за 0:0

Берое и Славия завършиха при нулево равенство срещата си от 26 кръг на “А” група. Двата отбора не демонстрираха особено атрактивен стил на игра и сякаш разочароваха всички зрители, дошли да наблюдават двубоя на столичния стадион “Славия”,NOVSPORT.COM

Началото на срещата дойде дори три минути по-рано от предвиденото, което, разбира се, не се отрази на представянето на двата отбора. Преди старта нападателят на Славия Николай Божов се сбогува с феновете, като отиде и хвърли в техния сектор топка и фланелки. Ветеранът отбеляза редица важни голове за тима от „Овча Купел“, но от следващия сезон Мартин Кушев вече няма да разчита на него.

Славия пое инициативата в началните минути, като беройци изчакваха атаките на противника малко по-назад. В 4-та минута Филипов проби отдясно и пробва удар по посока на вратата на Акалски, но топката мина високо над нея.

Най-активни в състава на Кушев бяха Владислав Златинов, Радослав Василев, както и Акиоши. За гостите добри изяви демонстрираха Ливраменто и Каядо, който всеки мач са на високо ниво, а днес бяха добре подпомагани от Емил Ангелов, който пропусна последния мач поради наказание.

В средата на полувремето бе една от най-интересните ситуации в иначе не особено атрактивния двубой. Тогава Филипов се сблъска с Каядо в близост до страничната и двамата се удариха в рекламните пана. Последва разправия, но главният рефер Цветан Кръстев бързо се намеси и предупреди устно играчите.

В края на първата част домакините бяха близо до гола. При изпълнение на корнер топката бе върната с къс пас към японеца Акиоши, който центрира добре и Златков игра с глава. Ударът на защитника бе точен и силен, но Акалски успя да реагира, след което я изпусна. Кълбото падна на голлинията, но стражът съумя да го улови преди някой да успее да се намеси и да вкара за 1:0.

Второто полувреме започна с високо темпо, като и двата отбора се хвърлиха вихрено в атака. Заралии бяха по-активни от своите колеги в бяло и спечелиха повече територия, но не успяха да създадат чисти голови положения. Четвърт час по-късно Славия изравни представянето и мачът отново се върна на по-ниското темпо от първата част.

В 65-та минута Владислав Златинов бе сам на чудесна позиция срещу вратата на гостите и получи хубав пас. Златинов успя да стреля силно без подготовка, но Акалски отрази майсторски, след което при добавката влезлият като резерва Спас Георгиев не успя да вкара.

До края съставите на Мартин Кушев и Илиан Илиев не успяха да създадат чисти ситуации за гол, въпреки направените смени. Секунди преди последния съдийски сигнал Владислав Златинов пробва да си изработи дузпа след изпълнение на корнер, но реферът не отсъди такава. Така Славия и Берое ще се задоволят с точка от днешния си сблъсък.

Събития

90′ Край на двубоя! Краен резултат 0:0!
89′ Домакините центрираха отдясно на вратата на Акалски, като Златинов пробва да си изработи дузпа, но без успех
89′ Златинов стреля с глава след центриране, но Везалов изби в корнер
87′ Спас Георгиев фаулира Писаров в предни позиции и Акалски ще изпълни фаула
83′ Искрен Писаров влиза в игра
83′ Каядо е сменен
82′ Страхотен шут на Живко Желев от пряк свободен удар, топката мина покрай стената, но Акалски успя трудно да избие
81′ Мартин Тошев на мястото на Сандански
81′ Янко Сандански напуска играта
78′ Берое проби отляво и последва центриране, но Живко Желев скочи над всички, за да избие напред
77′ Тодор Христов стреля фалцово от пряк свободен удар. Топката мина над стената от играчи в бяло, но и над целта.
73′ Жълт картон за Елиаш след фаул срещу Петър Димитров при централната линия
71′ В тези минути най-интересното на стадион “Славия” са словесните престрелки между двете агитки
69′ Жълт картон за Тодоров за груб фаул срещу атакуващия Емил Ангелов
67′ Чепилов излиза
67′ Тодор Христов влиза в игра
65′ Златинов стреля много силно от дъгата, но Акалски се намеси чудесно, спасявайки своя тим от сигурен гол. Отбитата топка падна в краката на Спас Георгиев, но той шутира в аут.
60′ Беройци центрираха от фаул, но Емил Петров излезе и улови
59′ Ливраменто демонстрира чудесен шут фронтално срещу вратата на домакините – топката мина покрай дясната сглобка на вратата на Емил Петров
58′ Хубав удар на Зафиров, но кълбото излезе в аут
57′ Спас Георгиев също вече е на терена
57′ С. Тодоров влиза в игра
57′ Попара също напуска
57′ Двойна смяна в тима на Славия – първият напуснал е Радослав Василев
54′ Емил Ангелов и Каядо спорят със страничния рефер, но няма отсъден фаул, въпреки че дори лекарите влязоха на терена
54′ Каядо бе фаулиран в предни позиции и играта е спряна
51′ Златинов проби много добре през центъра и пробва да намери Павле Попара на чиста позиция, но Акалски излезе и улови
50′ Янко Сандански получава медицинска помощ
49′ Агитката на Берое вече е по-многобройна от най-верните фенове в сектора на Славия. Заралии надвикват домакините.
48′ Двата отбора демонстрират повече желание в началните минути на второто полувреме
47′ Гостите атакуваха добре и центрираха отдясно, но без успех
46′ Novsport научи, че следващият треньор на Берое ще бъде бившият страж Ивко Ганчев
46′ Начало на второто полувреме!
45′ На стадиона вече има около 900 зрители
45′ Край на първата част!
45′ Чепилов проби мощно отдясно и центрира към Емил Ангелов, но Златков изби
44′ Съдията поднови играта
44′ Играта е спряна, тъй като трябва да бъде оказана лекарска помощ на двама играчи. Пенев се сблъска тежко с Петър Димитров по дясното крило на Славия и двамата останаха да лежат.
41′ Спокойни минути след лекото оживление пред двете врати
39′ Славия изпълни корнер късо към Акиоши, който центрира много добре в наказателното поле. Там Златков се извиси над всички и стреля силно с глава, но Акалски трудно отрази, топката тупна на голлинията, но стражът я улови!
37′ Берое атакува много добре отдясно, но след центрирането Каядо фаулира Даниел Златков
36′ Защитниците на Славия върнаха рисковано топката към своя вратар, който бе притиснат от Бабангида и изчисти в тъч
34′ Елиаш пробва удар от около 30 метра – високо над вратата
34′ Ливраменто фаулира Желев в собственото му наказателно поле
34′ Пенев получи отдясно и центрира, но без успех
32′ В последните минути Берое е по-настойчив в атака, а домакините се прибраха леко назад
32′ Каядо се завърна в игра
31′ Жълт картон за Филипов след грубото нарушение
31′ Филипов фаулира много грубо Каядо, който поде атака отляво. Каядо получава медицинска помощ.
29′ С капитанската лента сега е Емил Ангелов – Бабангида
29′ Ямуков на мястото на Илиев
29′ Наставникът на гостите Илиан Илиев извърши много ранна смяна – капитанът Здравко Илиев напусна, най-вероятно поради контузия
27′ Ливраменто пробва удар от средна дистанция – вратарят на Славия Емил Петров улови без никакви проблеми
26′ Гостите пробиха отдясно и пробваха центриране, но Даниел Златков се извиси над всички и изчисти
24′ Филипов и Каядо се сблъскаха при една борба за топката до страничната линия, след което се удариха в рекламните пана. Последва кратка разправия, но главният съдия Цветан Кръстев успокои страстите с устна забележка.
22′ На терена преобладават средни и къси пасове, като остротата до момента липсва
21′ Славия владее чрез Желев, който върна назад към Филипов, но и той подаде още по-назад
20′ Оформи се сериозна битка в централната зона на игрището
19′ Берое излезе напред и спечели тъч отдясно. За гостите много активни са Емил Ангелов, Каядо и Ливраменто, както и капитана Илиев
18′ Петър Димитров атакува отдясно и пусна към Попара, но Каядо се намеси
17′ Домакините атакуват малко повече, но тактическата постройка на Берое не им позволява да стигнат до чисти ситуации
16′ Домакините центрираха от корнер, но защитниците в черни екипи изчистиха напред
15′ Петър Хубчев и Георги Гинчев наблюдават срещата от официалната ложа, Хубчев е спряган за треньор на Берое след напускането на Илиан Илиев в посока Левски
15′ Желев стреля силно от около 30 метра след фаул срещу Филипов, топката се отби в играч на Берое и излезе в ъглов удар
15′ Играта до момента е много равностойна, като домакините хвърлят малко повече сили в предни позиции
13′ Велев получи след корнера и пробва удар, но кълбото прелетя в аут
12′ Радослав Василев получи топката на далечна греда след центриране и пробва удар, но защитник на Берое успя да изчисти в корнер
11′ Каядо демонстрира изстрел от дъгата на наказателното поле на Славия, но бранител в бяло блокира пътя на топката
10′ Акиоши атакува отляво, опита да направи двойно подаване с Василев, но той не овладя хубаво и загуби
9′ Каядо пробва да изведе Ливраменто от дълбочина, но последният е в засада
7′ Домакините центрираха много високо, Попара овладя, но не много добре и не успя да стреля
6′ Златинов центрира от пряк свободен удар, Радослав Василев стреля с глава, но защитник на гостите изби в ъглов удар
5′ Каядо комбинира с Ливраменто с предни позиции, но Желев отне стабилно
4′ Филипов пробва нещо между остро центриране и удар отдясно, но топката мина над вратата
3′ Гостите изведоха Ангелов в предни позиции, той върна към Каядо, но остротата на атаката се изгуби, тъй като Славия се прибра бързо
2′ Филипов се сблъска с Каядо и последният остана да лежи на земята
1′ Главният рефер даде началото с три минути по-рано от предвиждания начален час (17:00)
1′ Начало на двубоя в София!
0′ Славия е с домакинските си бели екипи, а Берое – с черни
0′ Двата отбора вече са на терена и всеки момент мачът ще започне
0′ Нападателят на домакините Николай Божов хвърли в публиката топка и фланелка, с което се сбогува с феновете. Божов отбеляза редица важни попадения за клуба, но от следващия сезон вече няма да е част от него
0′ Агитката на Берое е представена точно от 30 човека и 2 деца
0′ Публиката на Славия наброява общо около 400 човека