Рома и Наполи поделиха точките в голово шоу

„Римските вълци” завършиха 2:2 у дома с „небесносините”

Рома и Наполи си спретнаха истинско голово шоу на „Олимпико” в Рим за крайното 2:2 мача помежду им от 35-ия кръг на италианската Серия „А” и остана на седмо място във временното класиране.,БЛИЦ

Двубоят бе изключително равностоен, като в края на първото полувреме възпитаниците на испанеца Луис Енрике успяха да поведат в резултата с гол на Маркиньо (41) и асистенция на Алеандро Роси. Почти веднага след почивката колумбийският бранител на гостите Хуан Зунига (49) изравни за 1:1, като головият пас бе дело на словашкия национал Марек Хамшик. Наполи направи пълен обрат и дръпна в резултата с попадение на уругвайския голмайстор Единсон Кавани (68), който се възползва от перфектно подаване на македонеца Горан Пандев и вкара за 1:2. В края на срещата обаче Фабио Симплисио (88) донесе точката за „римските вълци”, след като получи пас от Тало и оформи крайното 2:2.

След подялбата на точките Наполи събра 55 пункта, колкото има и третия Лацио, който обаче е с мач по-малко и утре вечер гостува на Удинезе. Рома пък остана на седма позиция с 51 точки.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 35 КРЪГ
28.04.12
19:00 ч.
Палермо – Катания 1:1
0:1 Никола Легроталие (25), 1:1 Фабрицио Миколи (47)
28.04.12
19:00 ч.
Каляри – Киево 0:0
28.04.12
21:45 ч.
Рома – Наполи 2:2
1:0 Маркиньо (41), 1:1 Хуан Зунига (49), 1:2 Единсон Кавани (68), 2:2 Фабио Симплисио (88)