Ливърпул разпердушини „канарчетата” с хеттрик на Суарес

Мърсисайдци спечелиха като гости в Норич с 3:0

Норич загуби у дома от Ливърпул с 0:3 в среща от 36-иа кръг на английската Висша лига. С основен принос за успеха на мърисайдци бе уругвайският национал Луис Суарес, който вкара и трите гола,БЛИЦ

В 24-ата минута Стивън Джерард открадна топката от халфовете на домакините и с пас по земя изведе Суарес сам срещу вратаря Руди и уругваецът вкара с левия крак за 0:1. Четири минути по-късно Суарес се възползва от грешен пас в защитата на Норич, нахлу в наказателното поле и този път с десния крак матира Руди за 0:2.

След почивката в 61-ата минута бившият капитан на Аякс бе близо до своя хеттрик, когато финтира бранител на „канарчетата” и отново излезе очи в очи срещу Руди, но пропусна. Осем минути преди края дойде и най-красивият момент в мача, като Луис Суарес прехвърли Руди от центъра за крайното 0:3.

След победата си Ливърпул остана осми с 49 точки, докато Норич е 13-и с 43 пункта.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 36 КРЪГ
28.04.12
17:00 ч.
Евертън – Фулъм 4:0
1:0 Никица Йелавич (7), 2:0 Маруан Фелайни (16), 3:0 Никица Йелавич (40), 4:0 Тим Кейхил (60)
28.04.12
17:00 ч.
Сток Сити – Арсенал 1:1
1:0 Питър Крауч (9), 1:1 Робин Ван Перси (15)
28.04.12
17:00 ч.
Съндърланд – Болтън 2:2
0:1 Кевин Дейвис (26), 1:1 Никлас Бендтнер (37), 2:1 Джеймс Маклийн (55), 2:2 Кевин Дейвис (70)
28.04.12
17:00 ч.
Суонзи – Уулвърхемптън 4:4
1:0 Андреа Орланди (1), 2:0 Джо Алън (4), 3:0 Нейтън Дайър (15), 3:1 Стивън Флетчър (28), 4:1 Дани Грахам (31), 4:2 Матьо Джарвис (33), 4:3 Дейвид Едуардс (54), 4:4 Матьо Джарвис (69)
28.04.12
17:00 ч.
Уест Бромич – Астън Вила 0:0
28.04.12
17:00 ч.
Уигън – Нюкасъл 4:0
1:0 Виктор Моузес (13), 2:0 Виктор Моузес (15),  3:0 Шон Малоуни (36), 4:0 Франко Ди Санто (45)
28.04.12
19:30 ч.
Норич – Ливърпул 0:3
0:1 Луис Суарес (24), 0:2 Луис Суарес (28), 0:3 Луис Суарес (82)
22:00 ч.
Манчестър Сити – Манчестър Юнайтед (Нова Телевизия)
Баланс: 145 мача, 38 победи за Манчестър Сити, 49 равенства, 58 победи за Манчестър Юнайтед