Марек ще спира голова суша

1439

Марек приема Литекс в мач от 21 кръг на „А“ група. Срещата се очаква интерес, тъй като дупничани ще опитат да прекъснат голова си суша в първенството, а успех ще изкачи ловчанлии в тройката на класирането.БЛИЦ
Тимът на Красимир Балъков за момента дели четвъртото място с Локомотив (София) с 35 точки, но при победа на „Бончук“ ще събере 38 и ще измести Берое от третото място в класирането.
Марек пък няма реализиран гол в „А“ група вече 491 минути, което е повече от 8 часа. Последното попадение за тима в първенството беше реализирано от Кристиян Петков при домакинската загуба с 1:3 от Черно море на 8 ноември 2014 г. (15 кръг).
Днес от 13:30 часа
Дупница, „Бончук“
Съдия: Стефан Павлов

ВЕРОЯТНИ СЪСТАВИ
Марек: Михайлов, Кавдански, Лахчев, Виячки, М. Димитров, Гаров, Д. Петков, Бонев, Кръстовчев, Т. Колев, Бибишков
Контузен: Цветковски
Наказани: няма
Литекс: Винисиус, Стр. Попов, Гълъбов, Перес, Горанов, Недялков, Бумал, Асприля, Малинов, Десподов, Йонсен
Контузени: няма
Баланс: 15 мача, 3 равенства, 12 победи за Литекс, г.р. 3:31
ЛЮБОПИТНИ ФАКТИ
* Нападателят на Марек Крум Бибишков няма гол вече в 17 поредни мача
* Литекс е в серия от пет поредни мача без загуба в шампионата (4 победи и едно равенство)

* Марек спечели само една точка в последните си 7 мача в първенството (0:0 с ЦСКА