Категорична победа за Добруджа срещу Левски Боол

1465

Първата четвъртфинална среща от плейофната фаза завърши при резултат 3:0 в полза на Добруджа 07. В отделните части резултатът бе 25:18, 25:20 и 25:19. Традиционно домакините се затрудниха в началото на втория гейм, допускайки гостите да поведат с 8:3 при първото техническо прекъсване, но при второто резултатът вече беше 16:15, благодарение на силна серия начални удари на Коце Стойков.
Мирослав Живков заложи на Рагин, Арнаудов, Маринков, Манчев, Стойков и Александров като стартов състав и Христов като либеро, а единствената смяна бе Илия Петков, който с отличното си включване оправда гласуваното му доверието .
Най–много точки – 14 отбеляза Симеон Александров. Коце Стойков добави 13, а Димитър Маринков – 9.
Ответната среща е в събота от 18 часа. Не се потвърди първоначалната информация за съдийството на Милена Лазарова.