Левски приема Марек в мач от последния кръг на редовния сезон в „А“ група

1473

София. Левски приема Марек в мач от последния кръг на редовния сезон в „А“ група. Срещата е днес от 17:00 часа на стадион “Георги Аспарухов”. Изходът от мача е от голямо значение за столичния тим, който в момента се намира на седмо място в класирането с актив от 31 точки, с две по-малко от шестия Ботев (Пловдив), който утре има домакинство на ЦСКА. При загуба, „сините“ ще останат извън първата шестица за плейофите на шампионата.FOCUS-SPORT.NET

Статистиката сочи, че воденият от Стойчо Стоев тим едва ли ще има проблеми срещу скромния съперник в Дупница, който при домакинствата си на Левски и ЦСКА успя да спечели точка, а в предишния кръг не се даде и на Литекс у дома.

До момента “сините” са почти безпогрешни на своя стадион. От 28-те мача, те имат 25 победи, 2 ремита и само една загуба. Поражението е от 14 октомври 1961 година с 0:1. Голът за дупничани вкара Манов. Това е и единственото домакинство срещу този съперник, в което Левски не успява да отбележи гол. Преди 25 години – на 17 май 1980, е последният мач, в който “сините” не печелят като домакин срещу Марек. Тогава Левски повежда с гол на Руси Гочев в 74-та минута. Асистенцията е на Воин Войнов. Само две по-късно обаче централният защитник на Марек – Любен Колев (преминал по-късно за кратко и през Левски) изравнява след пряк свободен удар. От този момент насам “сините” имат 9 поредни домакински успеха над дупничани. Във всеки от тях Левски отбеляза минимум по два гола. Най-близо до изненада Марек бе през есента на 2004 година. Водени от Вили Вуцов дупничани стигнаха до 2:2 в 91 -та минута, като вкараха гол след корнер чрез Емил Тодоров-Зелето. В последните секунди на 3-минутното продължение обаче Тодор Колев донесе победата на Левски. Това стана след една от 100-те асистенции в “А” група на Димитър Телкийски