Тотнъм се върна в играта за Шампионската лига

“Шпорите” победиха с 2:0 Блекбърн

Тотнъм надделя с 2:0 срещу Блекбърн и сложи край на лошата си серия от три поредни мача без победа във Висшата лига. По този начин “шпорите” възродиха надеждите си за класиране в четворката, което ще даде право на тима да играе в Шампионската лига,БЛИЦ

Резултатът на “Уайт Харт Лейн” беше открит от Рафаел ван дер Ваарт в 22-ата минута, когато холандецът се разписа от близко разстояние, довкарвайки след удар с глава на Гарет Бейл, който се отби в гредата. До почивката Тотнъм имаше още няколко положения за гол, но вратата на Роувърс не беше поразена за втори път. 15 минути преди края на мача Кайл Уокър вкара страхотен гол от пряк-свободен удар. Младият бранител разстреля стража на гостите Пол Робинсън с шут от повече от 35 метра, оформяйки крайното 2:0.

След днешната победа Тотнъм се изравни с Нюкасъл на четвъртата позиция в класирането. И двата тима имат по 62 точки, а зад тях с 1 по-малко дебне Челси, който по-рано днес разби с 6:1 КПР. Интересен е фактът, че ако “сините” от Лондон успят да спечелят тазгодишния финал на Шампионската лига срещу Байерн, усилията на “шпорите” и “свраките” могат да се окажат напразни, тъй като Челси ще вземе тяхната квота за най-престижния клубен турнир.

Блекбърн пък остава на предпоследната 19-а позиция във Висшата лига с 31 точки два кръга преди края.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 36 КРЪГ
28.04.12
17:00 ч.
Евертън – Фулъм 4:0
1:0 Никица Йелавич (7), 2:0 Маруан Фелайни (16), 3:0 Никица Йелавич (40), 4:0 Тим Кейхил (60)
28.04.12
17:00 ч.
Сток Сити – Арсенал 1:1
1:0 Питър Крауч (9), 1:1 Робин Ван Перси (15)
28.04.12
17:00 ч.
Съндърланд – Болтън 2:2
0:1 Кевин Дейвис (26), 1:1 Никлас Бендтнер (37), 2:1 Джеймс Маклийн (55), 2:2 Кевин Дейвис (70)
28.04.12
17:00 ч.
Суонзи – Уулвърхемптън 4:4
1:0 Андреа Орланди (1), 2:0 Джо Алън (4), 3:0 Нейтън Дайър (15), 3:1 Стивън Флетчър (28), 4:1 Дани Грахам (31), 4:2 Матьо Джарвис (33), 4:3 Дейвид Едуардс (54), 4:4 Матьо Джарвис (69)
28.04.12
17:00 ч.
Уест Бромич – Астън Вила 0:0
28.04.12
17:00 ч.
Уигън – Нюкасъл 4:0
1:0 Виктор Моузес (13), 2:0 Виктор Моузес (15),  3:0 Шон Малоуни (36), 4:0 Франко Ди Санто (45)
28.04.12
19:30 ч.
Норич – Ливърпул 0:3
0:1 Луис Суарес (24), 0:2 Луис Суарес (28), 0:3 Луис Суарес (82)
29.04.12
15:30 ч.
Челси – КПР 6:1
1:0 Стъридж (1), 2:0 Джон Тери (13), 3:0 Торес (19), 4:0 Торес (25), 5:0 Торес (64), 6:0 Малуда (80), 6:1 Джибрил Сисе (84)
29.04.12
18:00 ч.
Тотнъм – Блекбърн 2:0
1:0 Рафаел ван дер Ваарт (22), 2:0 Кайл Уокър (75)
30.04.12
22:00 ч.
Манчестър Сити – Манчестър Юнайтед (Нова Телевизия)
Баланс: 145 мача, 38 победи за Манчестър Сити, 49 равенства, 58 победи за Манчестър Юнайтед