Атлетик (Билбао) падна в Сарагоса

Селекцията на Марсело Биелса отстъпи с 0:2

Финалистът в Лига Европа Атлетик (Билба) претърпя загуба с 0:2 при гостуването на Сарагоса от 36-ия кръг на Примера дивисион. Победата на домакините дойде след голове на Еду Ориол в 28-ата минута и на Апоньо в 51-ата,БЛИЦ

За днешната среща наставникът на баските Марсело Биелса даде почивка на някои от основните си играчи, като звездата Фернандо Йоренте остана сред резервите.

Победата остави искрица надежда на Сарагоса, който се бори за мястото си в Примера дивисион. Три кръга преди края на сезона в Испания селекцията на Мануел Хименес имат пасив от 4 точки преди първия оцеляващ в елита – Виляреал. Атлетик (Билбао) на практика се отказа от борбата за класиране в Шампионската лига и Биелса и момчетата му вече мислят за финала в Лига Европа. На 25 май баските ще спорят за трофея с Атлетико (Мадрид) в Букурещ.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 36 КРЪГ
28.04.12
19:00 ч.
Хетафе – Майорка 1:3
0:1 Виктор Касадесус (30), 0:2 Алфаро (68), 0:3 Томер Хемед (78), 1:3 Алексис (90+2)
28.04.12
19:00 ч.
Леванте – Гранада 3:1
1:0 Аруна Коне (46), 1:1 Одио Игало (67), 2:1 Шави Торес (73), 3:1 Валдо (84)
28.04.12
19:00 ч.
Еспаньол – Спортинг (Хихон) 0:3
0:1 Адриан Колунга (48), 0:2 Оскар Трехо (70), 0:3 Мате Билич (80)
28.04.12
19:00 ч.
Реал Сосиедад – Расинг (Сантандер) 3:0
1:0 Антоан Гризман (47), 2:0 Антоан Гризман (70), 3:0 Агирече (83)
28.04.12
23:00 ч.
Виляреал – Осасуна 1:1
1:0 Бруно Сориано (44), 1:1 Раул Гарсия (72)
29.04.12
13:00 ч.
Реал (Мадрид) – Севиля 3:0
1:0 Кристиано Роналдо (19), 2:0 Карим Бензема (49), 3:0 Карим Бензема (53)
Бетис – Атлетико (Мадрид) (Филм +)
Баланс: 87 мача, 26 победи за Бетис, 20 равенства, 41 победи за Атлетико (Мадрид)