Разкошна публика помогна на Добруджа 07 да победи Нефтохимик в Правец

1584Пред собствена публика, пропътувала разстоянието от 470 км., в залата на Спортен комплекс Правец момчетата на треньора Мирослав Живков успяха да се наложат с 3:1 гейма над символичните домакини от Нефтохимик Бургас. В отделните части 21:25, 20:25, 25:20 и 25:27. След мача феновете образуваха шпалир и посрещнаха своите любимци с ръкопляскания и скандиране „Добруджа”.
Стартовата шестица бе традиционната от последните мачове- Рагин, Арнаудов, Маринков, Манчев, Стойков, Александров и либеро Христов. По време на срещата бяха използвани Стефан Стоянов, Енков, Милушев и Димов. Много концентрирана игра на всички, особено на Коце Стойков, който отбеляза 15 т. Силни изяви на Александров и Маринков, които са топ-реализатори за този мач с по 16 т. Рагин също влиза в призовата тройка с 10 отбелязани точки за победата. Трябва да се отбележи и добрата работа на блокадата през по-голямата част от мача. В четвъртия гейм при резултата 19: 21 бе показан червен картон на отбора на Добруджа 07 заради пререкания между Стоян Самунев и Венци Рагин, което направи разликата само една точка, но с повече хъс и желание добричките волейболисти успяха да затворят гейма и да спечелят мача.
Утре, неделя, срещата ще се предава по БНТ, тъй като Марек Юнион Ивкони успя да се класира за финалите.
ИЗЯВЛЕНИЯ:
Костадин Стойков: Публиката ни е уникална!
Георги Манчев:Всички ние играхме за тези хора, които дойдоха в Правец
Христо Енков: Интересно защо не показаха червен картон и на двата отбора, а само на нас
Мирослав Живков: Фактът, че толкова хора се интересуват от това, което правим е голяма победа
Веселин Велев: Луксът не е реверанс, а отношение на ръководството към играчите