ФК Бургас – Добруджа 3:2

1634ФК Бургас победи Добруджа с 3:2 в мач от 20-ия кръг на “Б” група, който се игра в Поморие при изключително силен вятър.
“Жълто-зелените” на два пъти успяваха да изравнят, след като изоставаха в резултата, но несъобразителност в защита им коства точковия актив от двубоя. В 70-ата попадение на добруджанци бе отменено заради засада. Така Добруджа запазва актива си от 29 точки, докато с победата си днес ФК “Бургас” изпревари “жълто-зелените” с 2 точки и ги измести от седмото място в класирането.
1′ Начало на мача – изключително силен вятър в Поморие
10’ ГРЕДА за ФК Бургас! Грешка на вратаря Павел Петков, топката попада във футболист на Бургас, той обаче нацелва горната греда.
Вятърът затруднява играта и на двата отбора, като често променя посоката на топката
26′ ГОЛ за ФК Бургас! Центриране от корнер, лошо позициониране на защитата на Добруджа, топката попадна на крака на капитана Станислав Жеков, който не сгреши за 1:0.
След гола бургазлии упражняват натиск и опитват да вкарат второ попадение. Няколко минути играта се води предимно в половината на Добруджа
ДЪЛЖИМ ИЗВИНЕНИЕ – Димитър Илиев е на вратата на Добруджа, а не Павел Петков
40′ ГОЛ за Бургас – 2:0. Отново след корнер. След центриране Любомир Любенов засече с глава и прати топката в мрежата.
42′ ГОЛ за ДОБРУДЖА! АВТОГОЛ – Станислав Жеков вкарва и в собствената си врата  – 2:1
КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ – 2:1
46′ НАЧАЛО НА ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ
47′
Димчо Ненов предприема първа смяна. Валентин Веселинов влиза в игра на мястото на Даниел Генов
49′ ГОООЛ ЗА ДОБРУДЖА – 2:2! Атанас Илиев навърза защитата на Бургас и изравни резултата
56′ ГОЛ за Бургас – 3:2. След разбъркване в наказателното поле Пламен Димитров е най-съобразителен и отново извежда домакините напред
63′ Втора смяна в състава на Добруджа – Георги Димитров напуска игра, на негово място влиза Александър Димитров
70′ ГОЛ за Добруджа бе отменен заради засада
Димчо Ненов може да разчита още на Радой Божилов, Филип Филчев и вратаря Павел Петков
73′ Трета смяна за Добруджа – Димчо Ненов изважда бранител за сметка на офанзивен футболист. Радой Божилов заменя Младен Димитров. Добруджа ще доиграе мача офанзивно.
“Жълто-зелените” опитват натиск, но домакините се защитават добре
90′ Четири минути добавено време
КРАЙ НА МАЧА – 3:2 за ФК “Бургас”!