Марек мечтае за спасение след победа над Славия

1640Марек успя да спечели с 1:0 домакинството си на Славия и мечтае за оцеляването в “А” група. След ценния успех дупничани събраха 17 точки и са само на 3 от спасителното 10-о място, което в момента се заема от Локомотив (Пловдив). Славия пък е девети с 26 точки.

Автор на единственото попадение на интригуващия и нервен мач на стадион “Бончук” стана Рангел Абушев, който наказа бившия си отбор Славия в 92-ата минута със страхотен гол. В срещата преобладаваха грубостите, като съдията Георги Давидов показа доста жълти картони. Реферът си навлече гнева на домакините, които с основание на три пъти претендираха за дузпа. Давидов обаче подминаваше с лека ръка ситуациите в наказателното поле на “белите”.БЛИЦ

Още в 8-ата минута Марек можеше да поведе, но Павел Петков пропусна. Малко след това Милен Лахчев удари греда, топката се върна към Тодор Колев, който направи неточна добавка с глава. Славия отговори в 16-ата минута. Тогава Жереми Манзоро бе изведен на добра позиция и шутира, но стражът на Марек Емил Михайлов демонстрира отличен рефлекс и спаси.

В 28-ата минута домакините имаха претенции за дузпа. Рангел Абушев падна в наказателното поле, но реферът от Велико Търново прецени, че няма основание за наказателен удар. Две минути по-късно се откри добра възможност пред Петър Атанасов, който се освободи от защитник и се озова сам срещу Михайлов, но ударът му в последния момент беше избит в корнер.

През второто полувреме играта доста се накъсваше с фаулове на футболисти и от двата отбора. В 67-ата минута треньорът на Марек Тенчо Тенев пусна в игра Еньо Кръстовчев, който помогна на тима си в предни позиции. Именно любимецът на феновете в Дупница беше в основата на няколко опасности пред вратата на Славия. В 78-ата минута удар на Кръстовчев срещна ръката на Диего Фераресо в наказателното поле на “белите”, но Давидов отново не даде дузпа. Ситуацията се повтори и в 88-ата, когато Марио Кирев повали Рангел Абушев. И при това положение публиката на “Бончук” мощно нададе вой срещу рефера. Въпреки това щастието се усмихна на домакините, които ликуваха във 2-ата минута от даденото добавено време. Мартин Димитров пусна извеждащо подаване към Абушев, който между Касай и Везалов засече от воле пред дъгата, правейки безпомощен Марио Кирев за 1:0.
МАРЕК – СЛАВИЯ 1:0
1:0 Рангел Абушев (90+2)

МАРЕК:
Емил Михайлов, Борислав Николов jalt.jpg, Мартин Кавдански, Емил Виячки, Димо Атанасов jalt.jpg, Милен Лахчев jalt.jpg, Димитър Петков jalt.jpg, Александър Манолов jalt.jpg (67 smqna.jpg Еньо Кръстовчев), Павел Петков (77 smqna.jpg Златко Бонев), Тодор Колев (41 smqna.jpg Мартин Димитров), Рангел Абушев
Резерви: Веселин Цветковски, Емил Стоянов, Мартин Димитров, Златко Бонев, Росен Йорданов, Еньо Кръстовчев, Димитър Димитров
Треньор: Тенчо Тенев

СЛАВИЯ:
13.Maрио Кирев, 25.Цветомир Панов, 26.Димитър Везалов jalt.jpg, 6.Фернандер Касай, 71.Диего Фераресо, 91.Крум Стоянов (46 smqna.jpg 77.Мартин Станкев), 17.Костадин Дяков jalt.jpg, 35.Иван Вълчанов (89 smqna.jpg 88.Ангел Грънчов), 7.Жереми Манзоро, 20.Петър Атанасов, 99.Радослав Василев jalt.jpg
Резерви: 12.Емил Петров, 77.Мартин Станкев, 88.Ангел Грънчов, 70.Пламен Крумов, 45.Славчо Шоколаров, 8.Станислав Генчев, 71.Емил Стоев
Треньор: Иван Колев

Дупница, стадион “Бончук”
Съдия: Георги Давидов
Жълти картони: Александър Манолов, Димитър Петков, Mилен Лахчев, Димо Атанасов, Мартин Димитров, Борислав Николов (Марек); Димитър Везалов, Костадин Дяков, Диего Фераресо, Радослав Василев (Славия)

Двубоят по минути с БЛИЦ
3 – Удар на Тодор Колев е спасен от Марио Кирев.
8 – Пропуск на Павел Петков. Халфът на Марек преодоля Касай и стреля от малък ъгъл, но встрани от вратата на Славия.
10 – ГРЕДА! Милен Лахчев прехвърли от дъгата излезлия напред Марио Кирев, но топката среща напречната греда, след което се върна към Тодор Колев, който направи неточна добавка с глава.
13 – jalt.jpg Първи жълт картон в мача. Получава го Александър Манолов, който посече откъсващия се Диего Фераресо.
16 – ОПАСНО! Първи шанс и за Славия. Жереми Манзоро излезе сам срещу Емил Михайлов, но от малък ъгъл стреля право в тялото на вратаря на домакините.
20 – jalt.jpg Жълт картон за Милен Лахчев за фаул срещу Везалов, след което за кратко настана меле на терена.
21 – jalt.jpg Съдията Георги Давидов показва жълт картон на още един играч на Марек – Димитър Петков.
28 – СПОРНО! Дупничани претендират за дузпа. Рангел Абушев падна в наказателното поле, съдията Георги Давидов прецени, че няма основание за наказателен удар.
31 – Петър Атанасов се освободи от защитник на Марек и се озова сам срещу вратаря Емил Михайлов, но ударът му в последния момент беше избит в корнер.
41 – smqna.jpg Принудителна смяна за Марек. Мартин Димитров влиза в игра, получилият контузия Тодор Колев напуска терена.
45 – Добавеното време е 3 минути.
45+3 – jalt.jpg Жълт картон и за играч на Славия. Получава го Костадин Дяков за груб фаул.
45+4 – Край на първото полувреме.
——————-
46 – smqna.jpg Наставникът на Славия Иван Колев извършва първа смяна. Крум Стоянов няма да играе през втората част, на терена вече е Мартин Станкев.
68 – Удар на Петър Атанасов от малък ъгъл, топката премина в близост покрай вратата на Марек.
77 – smqna.jpg Тенчо Тенев извършва последната си смяна. Получилият контузия Павел Петков е заменен от Златко Бонев.
78 – СПОРНО! Дупничани претендират за дузпа, след като топката срещна ръката на Диего Фераресо след удар на Кръстовчев. Съдията Георги Давидов е безмълвен.
79 – jalt.jpg В ответната атака Радослав Василев симулира за дузпа, за което получи жълт картон.
82 – ОПАСНО! Еньо Кръстовчев засича с глава центрираната топката, Кирев успява да улови.
88 – СПОРНО! Домакините отново претендират за дузпа. Рангел Абушев беше спънат от Марио Кирев, съдията реши, че отново няма основание да отсъди 11-метров наказателен удар.
90 – Добавеното време е 4 минути.
90+2 – topka.jpg ГОООЛ! Трибуните на “Бончук” изригнаха – 1:0 за Марек! Рангел Абушев бележи страхотен гол. Мартин Димитров пусна извеждащо подаване към нападателя, който между Касай и Везалов засече от воле пред дъгата, правейки безпомощен Марио Кирев.
90+5 – Край на мача. Марек победи Славия с 1:0.