Барселона вкара 7 на Райо Валекано

Меси с два гола, изравни се с Роналдо при стрелците

Барселона разгроми със 7:0 Райо Валекано като гост в мач от 35-ия кръг на Примера дивисион. Това беше първата среща след официалното обявяване, че Хосеп Гуардиола напуска след края на сезона. Успехът на каталунците отложи временно празниците в Мадрид. Реал води в класирането с 91 точки, Барса има 84. При победа в следващия кръг “белите” вече са сигурни шампиони. Гуардиола остави повечето титуляри на скамейката, но Меси излезе титуляр, за да гони Кристиано Роналдо за голмайсторския приз. Аржентинецът вкара два гола и се изравни с португалеца, двамата имат по 43 попадения. Педро също вкара два гола, а по един добавиха Кейта и Алкантара, а Робер си вкара автогол.БЛИЦ

Лео Меси откри резултата в 16-ата минута. Десет по-късно Алексис Санчес напредна, финтира стража на Райо Давид Кобеньо, а защитникът Робер Корея си отбеляза автогол в опита си да избие топката след удара на чилиеца. В ситуацията Робер се контузи и на мястото му се появи Айтор Нунес, който записа дебютния си мач в Примера. В 38-ата минута Меси направи хубав рейд и асистира на Сейду Кейта за 0:3. Домакините съвсем рухнаха в началото на второто полувреме, когато Меси уцели напречната греда, а при добавката Педро Родригес добави нов гол за Барса – 0:4. Единственото положение пред вратата на Барселона създаде Алхасан Бангура, но след неговия удар Хосе Мануел Пинто демонстрира отличен рефлекс. Малко по-късно Тиаго Алкантара засече центриране от десния фланг и с глава изненада Кобеньо за 5:0. Три минути преди края на двубоя Педро отбеляза второто си попадение за 6:0, а в последната минута Меси оформи крайното 7:0.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 36 КРЪГ
28.04.12
19:00 ч.
Хетафе – Майорка 1:3
0:1 Виктор Касадесус (30), 0:2 Алфаро (68), 0:3 Томер Хемед (78), 1:3 Алексис (90+2)
28.04.12
19:00 ч.
Леванте – Гранада 3:1
1:0 Аруна Коне (46), 1:1 Одио Игало (67), 2:1 Шави Торес (73), 3:1 Валдо (84)
28.04.12
19:00 ч.
Еспаньол – Спортинг (Хихон) 0:3
0:1 Адриан Колунга (48), 0:2 Оскар Трехо (70), 0:3 Мате Билич (80)
28.04.12
19:00 ч.
Реал Сосиедад – Расинг (Сантандер) 3:0
1:0 Антоан Гризман (47), 2:0 Антоан Гризман (70), 3:0 Агирече (83)
28.04.12
23:00 ч.
Виляреал – Осасуна 1:1
1:0 Бруно Сориано (44), 1:1 Раул Гарсия (72)
29.04.12
13:00 ч.
Реал (Мадрид) – Севиля 3:0
1:0 Кристиано Роналдо (19), 2:0 Карим Бензема (49), 3:0 Карим Бензема (53)
Бетис – Атлетико (Мадрид) 2:2
0:1 Коке (63), 1:1 Посуело (86), 2:1 Перейра (88), 2:2 Фалкао (90)
29.04.12
22:30 ч.
Райо Валекано – Барселона 0:7
0:1 Меси (16), 0:2 Робер (26-автогол), 0:3 Кейта (39), 0:4 Педро (47), 0:5 Тиаго Алкантара (77), 0:6 Педро (87), 0:7 Меси (90)