Грозна гледка, Славия и Хасково се мъчиха пред празни трибуни (СНИМКИ)

1789Славия и Хасково завършиха 0:0 в последния мач от 27-ия кръг на “А” група. Гледката на “Овча купел” беше доста грозна. Първо, защото имаше обидно малко публика, и второ – футболистите на двата отбора се мъчиха през цялото време без да правят нещо смислено. За капак съдията Станислав Тодоров назначи цели 5 минути добавено време, давайки шанс някой да вземе победата, което обаче не се случи.блиц

След равенството Хасково остава на последното място с 14 точки и се стяга за новия сезон в “Б” група. Славия пък е девети с 31 точки.

“Белите” надиграваха съперника през целия мач, но с няколкото си добри намеси Николай Банков отчая домакините. Първият удар към него беше в 14-ата минута, когато Петър Атанасов не го затрудни. В 20-ата Банков спази изстрел на Манзоро, а в 25-ата защитникът на Славия Димитър Пиргов отбеляза, но попадението не беше зачетено. Първо Славчо Шоколаров стреля от дъгата пред наказателното поле, Банков отрази, а Пиргов се разписа с глава, но асистент-съдията маркира спорна засада, с което предизвика негодуванието на “белите”. Чак в 42-ата минута беше първият удар към вратата на Марио Кирев. Димитър Алексиев пробва мерника си, но стражът на Славия изби в корнер.

И след почивката избраниците на Иван Колев доминираха. В 57-ата минута Радослав Василев подаде към Петър Атанасов, който с технично изпълнение насочи топката към мрежата, прехвърли Банков, но притичалият Орхан Акташ изчисти от голлинията. В 68-ата стражът на гостите отчая и Радослав Василев, след което спаси и няколко далечни удара на Славчо Шоколаров. До края Станислав Маламов, Акташ и Деян Лозев отправиха удари към вратата на Славия, но все неточни и срещата приключи 0:0.

Mачът по минути ТУК!

СЛАВИЯ – ХАСКОВО 0:0

СЛАВИЯ: 13.Maрио Кирев, 70.Пламен Крумов jalt.jpg, 3.Димитър Пиргов, 6.Фернандер Касай, 71.Диего Фераресо, 5.Франк Мбарга (82 smqna.jpg 14.Ивайло Димитров), 33.Карлос Фонсека (75 smqna.jpg 22.Владимир Семерджиев), 45.Славчо Шоколаров, 7.Жереми Манзоро, 20.Петър Атанасов (65 smqna.jpg 35.Иван Вълчанов), 99.Радослав Василев
Резерви: 12.Емил Петров, 26.Димитър Везалов, 14.Ивайло Димитров, 25.Цветомир Панов, 35.Иван Вълчанов, 22.Владимир Семерджиев, 91.Янис Карабельов
Треньор: Иван Колев

Х
АСКОВО: 1.Николай Банков, 17.Кирил Крумов (72 smqna.jpg 80.Атанас Кръстев jalt.jpg), 5.Тихомир Трифонов, 77.Бейсим Бейсим, 2.Орхан Акташ, 19.Мартин Райнов jalt.jpg, 23.Владислав Узунов jalt.jpg, 39.Димитър Алексиев, 16.Георги Коруджиев (69 smqna.jpg 27.Димитър Андонов), 89.Станислав Маламов, 11.Деян Лозев (81 smqna.jpg 9.Григор Долапчиев)
Резерви: 12.Кирил Акалски, 80.Атанас Кръстев, 11.Петьо Николов, 27.Димитър Андонов, 21.Митко Плахов, 7.Вълчан Чанев, 9.Григор Долапчиев
Треньор: Стамен Белче
Двубоят на живо с БЛИЦ:
14 – ОПАСНО! Карлос Фонсека получи подаване от Петър Атанасов, укроти топката на гърди и от воле с левия крак страля над вратата на Хасково.
20 – Силен удар на Манзоро е избит в корнер от Николай Банков.
25 – ОТМЕНЕН ГОЛ! Димитър Пиргов отбеляза, но беше маркирана засада. Първо Славчо Шоколаров стреля от дъгата пред наказателното поле, Банков отрази, а Пиргов се разписа с глава, но асистент-съдията вдигна флага.
37 – jalt.jpg Първи жълт картон в мача. Получава го Владислав Узунов за фаул срещу Карлос Фонсека.
42 – Първа ситуация пред вратата на Славия. Димитър Алексиев нанесе удар от 20-ина метра, Марио Кирев плонжира и изби в корнер.
45 – Добавеното време е 1 минута.
45+1 – Край на първото полувреме.
————–
57 – ОПАСНО! Петър Атанасов беше изведен между двама в червено от Радослав Василев и прехвърли Банков, но притичалият Орхан Акташ изчисти топката от голлинията.
65 – smqna.jpg Треньорът на Славия Иван Колев извършва първа смяна. Иван Вълчанов влиза в игра, Петър Атанасов излиза.
68 – ОПАСНО!
Манзоро отново надиграва бранителите на Хасково отляво, след което подава към Радослав Василев на линията на вратарското поле. Нападателят се обърна и стреля с десния крак, но Банков се намеси решително и спаси.
69 – smqna.jpg Наставникът на Хасково Стамен Белчев извършва първа смяна. Георги Коруджиев отстъпва място на Димитър Андонов.
80 – Удар отдалеч на Шоколаров е избит с една ръка от Банков, който чисти в корнер.
83 – Отново Шоколаров нанася удар, този път неточно в аут.