Славия мушна четворка на Марек

1836

снимка: “За Дупница”

Славия победи Марек с 4:0 в първия мач от 29 кръг на „А“ група. С по две попадения за „белите“ се отличиха Карлос Фонсека и Жереми Манзоро. За тима от Дупница това беше пета поредна загуба.БЛИЦ
Мачът беше решен още през първото полувреме. Фонсека откри резултата в 12-ата минута след хубав извеждащ пас на Радослав Василев. Четвърт час по-късно съдията Таско Тасков подмина претенции на гостите за дузпа заради игра с ръка в наказателното поле на Касай.
Пет минути след това домакините получиха дузпа, отсъдена за фаул на Димитър Петков срещу Жереми Манзоро. Потърпевшият беше точен при удара си от бялата точка. В 40-ата минута Манзоро вкара втория си гол в мача, след като овладя топката след неуспешна намеса на вратаря Емил Михайлов при ниско центриране на Фонсека.
Марек изигра последния половин час от мача с човек по-малко. Капитанът на тима Милен Лахчев получи директен червен картон заради обидни реплики към съдията Тасков. Шест минути преди края Славия оформи успеха си с втория гол на Фонсека в мача.
С този успех Славия събра 37 точки, но остава на девето място. Марек е 11-и със 17 точки и има минимални шансове да запази мястото си в „А“ група. Те ще намалеят значително, ако в неделя Локомотив (Пловдив) победи Хасково.

Славия – Марек 4:0

1:0 Карлос Фонсека (12), 2:0 Жереми Манзоро (32-дузпа), 3:0 Жереми Манзоро (40), 4:0 Карлос Фонсека (84)

Най-интересното по минути:
12 –  topka.jpg  ГОООЛ!! Славия поведе в резултата. Карлос Фонсека в наказателното поле овладя прехвърлящ пас на Радослав Василев и стреля точно във вратата.
27 – Претенции на Марек за дузпа заради игра с ръка на Касай в наказателното поле
31 – Дузпа за Славия. Димитър Петков събори Жереми Манзоро в наказателното поле
40 – topka.jpg ГОООЛ! Класически аванс за Славия. Фонсека проби отдясно и пусна към точката на дузпата, вратарят Михайлов не успя добре да избие и Жереми Манзоро овладя топката и стреля точно в празната врата.

46 – svirkata.jpg Начало на второто полувреме. smqna.jpg Смяна за Славия. Янис Карабельов на мястото на Владимир Семерджиев. Две смени за Марек. Димитър Димитров вместо Рангел Абушев и Еньо Кръстовчев на мястото на Здравко Бонев
71 – jalt.jpg Жълт картон за Радослав Василев. Това е негов пети картон за сезона и той ще пропусне следващия мач с “Левски”
72 – Последна смяна за домакините. Крум Стоянов вместо Костадин Дяков
84 – topka.jpg ГОООЛ! Четвърти гол за домакините. Карлос Фонсека се разписва за втори път в мача, който от границата на наказателното поле засече ниско центриране отляво
88 – ГРЕДА! Радослав Василев прати топката в напречната греда на вратата на Марек с удар от границата на наказателното поле
90 – Две минути добавено време

2_1.jpgСлавия: Мaрио Кирев, Костадин Дяков, Димитър Везалов, Цветомир Панов, Пламен Крумов, Фернандер Касаи, Владимир Семерджиев (46-Янис Карабельов), Франк Мбарга, Карлос Фонсека topka.jpg topka.jpg, Жереми Манзоро topka.jpg topka.jpg (60-Ивайло Василев), Радослав Василев jalt.jpg
Резерви: Емил Петров, Крум Стоянов, Ангел Грънчов, Ивайло Димитров, Диего Фераресо, Славчо Шоколаров, Янис Карабельов
Треньор: Иван Колев

Марек: Емил Михайлов, Милен Лахчев 4erven.jpg, Илиян Гаров, Емил Виячки, Мартин Кавдански, Борислав Николов, Димитър Петков jalt.jpg, Димо Атанасов jalt.jpg, Мартин Димитров (62-Георг Василев), Златко Бонев (46-Еньо Кръстовчев), Рангел Абушев (46-Димитър Димитров)
Резерви: Пламен Младенов, Емил Стоянов, Георг Василев, Павел Петков, Еньо Кръстовчев, Росен Йорданов, Димитър Димитров
Треньор: Тенчо Тенев