Мисията изпълнена: Камбуров изпревари Аниете след хеттрик в Дупница

1932Локомотив (Пловдив) с лекота прегази с 4:1 Марек на стадион “Бончук” в Дупница в мач, в който най-любопитното беше колко гола ще отбележи Мартин Камбуров. Капитанът на “смърфовете” блесна с хеттрик във вратата на дебютиралия днес в “А” група Пламен Михайлов. По този начин Камбуров изпревари Антонио Аниете от “Левски” в спора за голмайсторския приз. Испанецът има 12 попадения на сметката си, а звездата на “смърфовете” вече е с 13. Както е известно, Камбуров четири пъти е ставал реализатор на първенството, а сега води лют спор с Аниете.БЛИЦ

Капитанът на “смърфовете” беше над всички днес на “Бончук”, но първото попадение в срещата отбеляза Дани Кики. Не бяха изминали и 2 минути, когато деветката на гостите засече центриране на Александър Якимов отдясно и отблизо наказа Пламен Михайлов – 0:1. В 18-ата Златко Бонев удари греда и пропусна да изравни. До почивката избраниците на Христо Колев – Бащата стигнаха до още по-соледен аванс. В 26-ата минута Бирсент Карагарен навлезе в наказателното поле на Марек, можеше да нанесе удар от добра позиция, но попаде към Камбуров, който протегна крак и с лекота отбеляза – 0:2. В добавеното време на първата част голмайсторът се разписа и от дузпа, отсъдена за нарушение на Борислав Николов срещу него. Камбуров изпълни хладнокръвно, копвайки топката и изпращайки я в мрежата на Марек за втори път – 0:3.

В началото на второто полувреме Марек намали чрез Росен Йорданов, който преодоля Теодор Скочев и направи 1:3. Последваха няколко пропуска на Камбуров, който все пак оформи хеттрика си и изпревари Аниете. В 78-ата минута резервата Емерик де Врийзе пусна извеждащ пас в наказателното поле на домакините, топката попадаше право на крака на Дани Кики, който обаче видя връхлитащия Камбуров и го остави той да стреля – 1:4, когато вече се изливаше порой над стадион “Бончук”.

Следващият мач на Локомотив (Пловдив) е срещу “Левски” на “Лаута” – на 22 май (петък) от 17:30 часа. Вече изпадналият от “А” група Марек пък ще играе с Хасково на 21 май.

МАРЕК – ЛОКО (Пд) 1:4
0:1 Дани Кики (2), 0:2 Мартин Камбуров (26), 0:3 Мартин Камбуров (45+1-дузпа), 1:3 Росен Йорданов (51), 1:4 Мартин Камбуров (78)

Марек
:12.Пламен Младенов, 4.Илиян Гаров, 5.Мартин Кавдански, 3.Емил Виячки (к), 13.Борислав Николов jalt.jpg (46 smqna.jpg 17.Димитър Владимиров), 8.Мартин Димитров (53 smqna.jpg 15.Иван Влахов), 20.Димо Атанасов, 7.Александър Манолов (66 smqna.jpg 20.Емил Стоянов), 18.Златко Бонев, 11.Росен Йорданов topka.jpg , 9.Димитър Димитров
Резерви: 1.Емил Михайлов, 20.Емил Стоянов, 17.Димитър Владимиров, 15.Иван Влахов, 18.Даниел Георгиев, 14.Кристиян Занев, 6.Георг Василев
Треньор: Тенчо Тенев

ЛОКО (Пд): 12.Теодор Скорчев, 4.Венелин Филипов, 15.Александър Горанов jalt.jpg, 6.Мартин Сечков, 16.Мехди Бурабия jalt.jpg, 89.Йоан Ласиман (82 smqna.jpg 19.Шабан Османов), 5.Георги Вълчев, 10.Александър Якимов, 21.Бирсент Карагерен (67 smqna.jpg 3.Емерик де Врийзе), 9.Дани Кики topka.jpg (81 smqna.jpg 17.Георги Чукалов), 11.Мартин Камбуров (к) topka.jpg topka.jpg topka.jpg
Резерви: 12.Александър Витанов, 2.Архан Исуф, 19.Шабан Османов, 17.Георги Чукалов, 19.Ванчо Траянов, 20.Георги Арабаджиев, 3.Емерик де Врийзе
Треньор: Христо Колев

Дупница, стадион “Бончук”
Съдия: Николай Йорданов
Жълти картони: Борислав Николов (Марек); Александър Горанов, Мехди Бурабия (Локо Пд)

Срещата по минути:
2 – topka.jpg ГОООЛ! Локомотив (Пловдив) повежда – 0:1! Дани Кики бележи малко след като измина 1 минута от началото на мача. Александър Якимов нахлу отдясно в наказателното поле на Марек и центрира към Кики, който фронтално срещу Пламен Младенов се разписа в мрежата му. За вратаря на домакините това дебютен първи мач в “А” група.
18 – ГРЕДА! Златко Бонев за малко да изравни. Играчът на Марек стреля извън наказателното поле, Скорчев с една ръка успя да отклони топката и тя срещна лявата греда.
26 – topka.jpg ГОООЛ! Мартин Камбуров се разписва и удвоява преднината на Локо (Пд)! Бирсент Карагарен навлезе в наказателното поле на Марек, можеше да нанесе удар от добра позиция, но попаде към капитана си, който протегна крак и с лекота отбеляза, продължавайки гонката с Антонио Аниете за голмайсторския приз в “А” група. Към момента Камбуров има 11 попадения, Аниете е с 12.
45 – Добавеното време е 1 минута.
45 – ДУЗПА за Локо (Пд)! Мартин Камбуров нахлу в наказателното поле на Марек и бе фаулиран от Борислав Николов.
45+1 – topka.jpg ГОООЛ! Мартин Камбуров реализира хладнокръвно от бялата точка, копвайки топката и изпращайки я в мрежата на Марек – 0:3.
* Камбуров вече има 12 гола в “А” група този сезон и се изравнява с Антонио Аниете от “Левски”.
45+1 – Край на първото полувреме.
——————–
46 – smqna.jpg Наставникът на Марек Тенчо Тенев заменя Борислав Николов с Димитър Владимиров.
51 – topka.jpg ГООЛ! Росен Йорданов намалява за Марек – 1:3! Играчът на домакините преодоля Теодор Скорчев и изпрати топката в мрежата му.
71 – OПАСНО! Якимов подаде по отличен начин на Камбуров в наказателното поле на Марек, голмайсторът се озова очи в очи с Пламен Младенов, но стреля право в тялото му.
74 – Порой се излива над стадион “Бончук” в Дупница.
78 – topka.jpg ГОООЛ! Мартин Камбуров оформя хеттрика си – 1:4! Де Врийзе пусна извеждащ пас в наказателното поле на домакините, топката попадаше право на крака на Дани Кики, който обаче видя връхлитащия Камбуров и му остави той да отбележи.
81 – smqna.jpg Христо Колев – Бащата извършва втора смяна. Дани Кики излиза, юношеският национал до 17 години Георги Чукалов се появява на терена.