Добруджа продължава серията без загуба

1942

Добруджа продължи серията си без загуба, след като завърши 1:1при гостуването си на  Верея в Стара Загора. Мачът  на Трейс Арена в последен от 28-мия кръг на Б група. През първите 20 минути отборите на Верея и Добруджа действаха по-предпазливо и нямаха удари към вратите. В 24-тата минута капитанът на домакините Милен Митев отправи силен удар от 22 метра, но топката срещна лявата странична греда на Добруджа. В 38-мата минута отново Милен Митев пробва далечен удар, но топката мина край вратата на Димитър Илиев.
Добруджа успя да открие резултата в 56-тата минута. След центриране от фаул, топката прескочи куп играчи и бе върната с глава от Ничев в малкия пеналт, където Атанас Илиев с глава вкара за 0:1. В 62-та минута Милен Митев с глава затрудни максимално вратаря на Добруджа. Две минути по-късно домакините изравниха с попадение на Иван Винков, който с удар от границата на наказателното поле успя да изненада Димитър Илиев за 1:1. След този кръг „жълто-зелените” имат 45 точки и са само на две след четвъртия в класирането Банско. Следващият кръг Добруджа приема имено Банско на стадион „Дружба”. Мачът е в събота от 18.00 часа.

Източник:ИА Добруджа