Марек остави Хасково на дъното на “А” група

1957В мач без значение Марек победи Хасково с 3:1 в първа среща от втората шестица на 31-ия кръг на “А” група. Така в класирането дупничани вече имат 20 точки на 11-ото място. Хасковлии пък остават на последното 12-о с 15 точки.БЛИЦ

Головете за домакините бяха дело на трима различни футболисти. Борислав Николов откри в края на първото полувреме, след като бе изведен отдясно в наказателното поле и сам срещу Данмел Мечикян вкара за 1:0. За стража на гостите срещата на “Бончук” в Дупница бе дебюта. Влизането му се наложи в 12-ата минута заради контузия на Николай Банков.

В началото на втората част Златко Бонев удвои, оставен непокрит на втора греда след чудесно подаване по земя на Димитър Петков отдясно. Класиката пък оформи Александър Манолов в 63-ата. Влезлият на почивката футболист бе точен след удар с глава и асистенция на Златко Бонев отляво.

Гостите все пак се отсрамиха благодарение на перфектния пряк свободен удар на Владислав Узунов за крайното 3:1 за Марек.

МАЧЪТ ПО МИНУТИ
42 – topka.jpg ГОООЛ! Борислав Николов открива резултата в полза на домакините. Футболистът бе изведен зад защитата отдясно и очи в очи с вратарят отбеляза първия си гол в “А” този сезон.
————————————————————-
52 – topka.jpg ГОООЛ! Златко Бонев удвоява резултата. Той получи топката на втора греда след пас по земя отдясно на Димитър Петков.
63 – topka.jpg ГОООЛ! Резервата Александър Манолов прави резултата класически, след като на втора греда засече с глава центриране на Златко Бонев отляво.
66 – topka.jpg ГОООЛ! Хасково намалява резултата. Влади Узунов не остави шанс на Емил Михайлов след перфектно изпълнение на пряк свободен удар, след който топката влезе плътно до лявата сглобка на вратаря.

МАРЕК – ХАСКОВО 3:1
1:0 Борислав Николов (42), 2:0 Златко Бонев (52), 3:0 Александър Манолов (63), 3:1 Владислав Узунов (66)

Марек: Емил Михайлов, Илиян Гаров, Емил Виячки, Мартин Кавдански jalt.jpg, Борислав Николов topka.jpg , Димитър Петков, Мартин Димитров (smqna.jpg 82-Емил Стоянов), Димо Атанасов, Златко Бонев topka.jpg , Димитър Димитров (smqna.jpg 46-Александър Манолов topka.jpg ), Росен Йорданов (smqna.jpg 86-Даниел Георгиев)
Резерви: Пламен Младенов, Иван Влахов, Емил Стоянов, Александър Манолов, Даниел Георгиев, Георг Василев, Еньо Кръстовчев
Старши треньор: Тенчо Тенев

Хасково: Николай Банков (smqna.jpg 12-Данмел Мечикян), Атанас Кръстев jalt.jpg, Иван Скерлев, Орхан Акташ, Тихомир Трифонов, Владислав Узунов topka.jpg , Бейсим Бейсим, Мартин Райнов, Димитър Андонов jalt.jpg (smqna.jpg 74-Митко Плахов), Георги Коруджиев (smqna.jpg 60-Петьо Николов), Григор Долапчиев
Резерви: Мариус Найденов, Едуард Данмел Мечикян, Петьо Николов, Митко Плахов, Юсеин Сабри, Вълчан Чанев
Старши треньор: Стамен Белчев