Дерменджиев: 2:0 е най-коварният резултат

1973Литекс постигна впечатляваща победа с 4:2 в домакинството си на Лудогорец от предпоследния кръг на “А” група. “Оранжевите” изоставаха в резултата с 0:2, но след хеттрик на Бьорн Маарс Йонсен стигнаха до трите точки и продължават битката с Берое за сребърните медали. Тимът на Петър Хубчев и ловчанлии имат по 54 точки, а в последния кръг старозагорци гостуват на Лудогорец, докато Литекс има визита на ЦСКА.БЛИЦ

Старши треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев обясни обрата с отпускане.

„Имахме няколко ситуации, които пропуснахме. Когато се отпуснеш, понякога не може да се върнеш в мача. Много леко мислехме че можем да бием. Може би ни подведе първото полувреме. Мисля, че първото полувреме беше добро, но след това имаше грешки, които направихме и се получиха много голове. Не видях много добре дузпата. Не мога нищо да коментирам по тази ситуация. Да, имаше отпускане, с тези два гола и играта през първото колкото и да говорихме да ги мотивираме, в крайна сметка, така е. Затова се казва, че 2:0 е един от лошите резултати и ние го получихме. Много голове влязоха от наши грешки, ние си го направихме”, каза Дерменджиев.