Аниете изпревари Камбуров с 2 гола при бой над Марек

1995“Левски” се наложи с категоричното 6:0 в домакинството си на Марек, което беше последен мач и за двата отбора в “А” група този сезон. С хеттрик за 17-ата победа на “сините” в шампионата блесна Божидар Краев. Талантът се развихри преди почивката, реализирайки в 31-ата и 40-ата минути и след това в 57-ата. В 51-ата минута пък Борислав Цонев отбеляза от дузпа за фаул срещу Краев, а Антонио Аниете влезе като резерва, реализира две попадения и изпревари Мартин Камбуров за голмайсторския приз. Испанската звезда на “Левски” завършва първенството с 14 гола, капитанът на Локомотив (Пловдив) остава втори с 13. Аниете все пак не е официално голмайстор на “А” група, тъй като няколко футболисти имат по 10 попадения, а им предстои да изиграят последните си двубои от сезона в елита.  блиц

Днес “Левски” за първи път излезе с екипа си за сезон 2015/2016, който беше презентиран в понеделник. Новото синьо-бяло райе донесе късмет на тима на Стойчо Стоев, който с лекота спечели трите точки срещу отдавна изпадналия от “А” група Марек. По този начин “сините” значително вдигнаха самочувствието си преди най-важния мач от сезона – финалът за Купата на България срещу Черно море, който е в събота от 20:00 часа на стадион “Лазур” в Бургас. Именно заради битката с “моряците” Стоев даде почивка на много титуляри и срещу Марек пусна предимно резерви и младоци. Дебют в официален мач за “Левски” направи централният защитник Деян Иванов, който започна от първата минута заедно с още трима младоци – близнаците Радослав и Борислав Цоневи, както и Владислав Мисяк. В по-късен етап от протоколния мач Стоев пусна и други двама юноши – Мики Орачев и Илия Димитров.

Още от началото домакините притиснаха дупничани в собствената им половина. Няколко пропуска направи Валери Домовчийски, а в 32-ата “сините” най-после поведоха. Краев откри резултата след отлично центриране на Мисяк отляво, при което големият талант на “Левски” само подложи крак пред голлинията и прати топката във вратата на Марек – 1:0.

Малко след това отново Домовчийски пропиля добър шанс, а в 40-ата минута Краев удвои. Младокът беше изведен зад защитата на Марек с един пас от Александър Александров и хладнокръвно преодоля стража Пламен Младенов, прехвърляйки го за 2:0.

В 50-ата минута съдията Георги Давидов видя фаул на Милен Лахчев срещу Краев в наказателното поле на гостите и отсъди дузпа, която Борислав Цонев вкара за 3:0. В 58-ата Краев майсторски овладя топката пред Младенов, финтира двама защитници и оформи хеттрика си – 4:0.

Аниете, който влезе на смяна в 54-ата минута, усилено преследваше отбелязването на гол, за да догони Камбуров в битката за голмайсторския приз. Испанецът успя да го стори в 84-ата минута, когато направи 5:0. Аниете получи топката от Мики Орачев пред наказателното поле, залъга бранител на Марек и опъна мрежата зад Пламен Младенов. В 88-ата Аниете полудя от кеф, след като изпълни целта и реализира 14-ото си попадение в “А” група. Този път Борислав Цонев стреля по диагонал, топката срещна дясната греда, след което се озова в Аниете, който довкара отблизо за крайното 6:0.

“Сините” финишират седми в “А” група с 56 точки след 17 победи, 5 равенства и 10 загуби. Марек завършва на 11-ата позиция с 20 точки.

“ЛЕВСКИ” – МАРЕК 6:0
1:0 Божидар Краев (31), 2:0 Божидар Краев (40), 3:0 Борислав Цонев (51-дузпа), 4:0 Божидар Краев (57), 5:0 Антонио Аниете (84), 6:0 Антонио Аниете (88)

„ЛЕВСКИ“: 23.Пламен Илиев, 2.Александър Александров, 32.Деян Иванов, 31.Емил Нину, 14.Веселин Минев (46 smqna.jpg 4.Мики Орачев), 77.Стефан Велев jalt.jpg , 18.Борислав Цонев topka.jpg, 12.Божидар Краев topka.jpg topka.jpg topka.jpg, 22.Владислав Мисяк, 21.Радослав Цонев (54 smqna.jpg 20.Антонио Аниете topka.jpg topka.jpg), 17.Валери Домовчийски (46 smqna.jpg 19.Илия Димитров)
Резерви: 29.Боян Йоргачевич, 4.Мики Орачев, 5.Борислав Стойчев, 25.Георги Янев, 7.Либан Абди, 19.Илия Димитров, 20.Антонио Аниете
Треньор: Стойчо Стоев

МАРЕК:
12.Пламен Младенов, 13.Борислав Николов, 14.Милен Лахчев jalt.jpg , 3.Емил Виячки, 2.Даниел Георгиев (57 smqna.jpg Георг Василев), 4.Илиян Гаров jalt.jpg , 16.Димитър Петков, 7.Александър Манолов, 8.Мартин Димитров (79 smqna.jpg 6.Eмил Стоянов), 18.Златко Бонев (46 smqna.jpg Димитър Димитров), 11.Росен Йорданов
Резерви: Костадин Гоцев, Иван Влахов, Емил Стоянов, Георг Василев, Димо Атанасов, Димитър Димитров, Еньо Кръстовчев
Треньор: Тенчо Тенев

София, стадион “Георги Аспарухов”
Съдия: Георги Давидов
Жълти картони: Стефан Велев (“Левски”); Илиян Гаров, Милен Лахчев (Марек)

Двубоят на живо с БЛИЦ:
5 – ОПАСНО! Първа сериозна възможност за “Левски”. Валери Домовчийски проби, но се засуети, топката стигна до Владислав Мисяк, който стреля на сантиметри над напречната греда.
14 – Фрапантен пропуск на Домовчийски. Мисяк проби до аутлинията и центрира успоредно към нападателя. Той стигна до топката, но ударът му беше слаб и вратарят изби. Впоследствие защитник на Марек изчисти в корнер.
25 – Претенции за дузпа на два пъти от играчи на “Левски”. Първо Владислав Мисяк падна след съприкосновение с Борислав Николов, после и Борислав Цонев се озова на земята.
32 – topka.jpg ГОООЛ! “Левски” повежда – 1:0! Божидар Краев открива резултата след комбинация между юношите на клуба. Мисяк проби по фланга и пусна успоредно на голлинията към връхлитащия Краев, който засече отблизо и опъна мрежата на Пламен Младенов.
39 – ОПАСНО! Нов пропуск на Домовчийски, след което и Краев не можа да вкара.
40 – topka.jpg ГОООЛ! 2:0 за “Левски”, отново Краев бележи. Младокът беше изведен зад защитата на Марек с един пас от Александър Александров и хладнокръвно преодоля стража на дупничани, прехвърляйки го за 2:0.
45 – Добавеното време е 2 минути.
45+2 – Край на първото полувреме.
————
46 – smqna.jpg Стойчо Стоев заменя вади и Валери Домовчийски, на терена вече е Илия Димитров.
50 – ДУЗПА за “Левски”! Съдията Георги Давидов маркира фаул на Милен Лахчев срещу Краев и домакините получават правото да изпълнят 11-метров наказателен удар.
51 – topka.jpg ГОООЛ! 3:0 за “Левски”, Борислав Цонев праща топката неспасяемо в левия ъгъл на Пламен Младенов.
57 – smqna.jpg Втора смяна за Марек. Влиза Георг Василев, Даниел Георгиев напуска терена.
58 – topka.jpg  ГОООЛ! Хеттрик на Краев – 4:0 за “Левски”! Талантът майсторски овладя топката в наказателното поле на Марек, финтира двама защитници и отново се разписа.
60 – Слаб удар на Аниете, Пламен Младенов лови топката.
79 – smqna.jpg Тенчо Тенев извършва последната си смяна. Емил Стоянов влиза в игра, Мартин Димитров излиза.
82 – Борислав Цонев изпълни пряк свободен удар, но нанесе слаб удар, който не затрудни Пламен Младенов.
84 – topka.jpg ГОООЛ! Антонио Аниете прави 5:0 и се изравнява с Мартин Камбуров в спора за голмайсторския приз на “А” група! Испанецът получи топката от Мики Орачев пред наказателното поле, залъга бранител на Марек и се разписа с точен изстрел по земя. За Аниете това е 13-ото попадение в първенството. Толкова има на сметката си и капитанът на Локомотив (Пловдив) Мартин Камбуров.
88 – topka.jpg ГОООЛ! 6:0 за “Левски”, Аниете бележи 14-ото си попадение в “А” група, изпреварвайки Камбуров! Борислав Цонев стреля по диагонал, топката срещна дясната греда, след което се озова в Аниете, който довкара отблизо.