Младежите върнаха самочувствието, бият минимално в контрола

2087

Младежкият национален отбор на България победи Кипър с 1:0 в контрола и върна частично самочувствието на родния футбол след фиаското на мъжете срещу Турция снощи (0:4).
Успехът на нашите на стадиона в Правец донесе синът на Георги Илиев Майкъла – Георг, който се разписа в 9-ата минута. Илиев получи хубав пас от Антонио Вутов и от десетина метра отбеляза за крайното 1:0. Възпитаниците на Антони Здравков можеха да победят и по-изразително, но Цонев пропусна отлична възможност през първата част.БЛИЦ
На полувремето в тима ни бяха направени няколко смени, а пет минути преди края на срещата гостите от Кипър пропуснаха най-добрата си възможност в мача.
Резервният вратар Костов не се намеси добре при центриране и Анотониу можеше да порази вратата му със странична ножица, но не уцели рамката.
В петък младежите гостуват на Австрия в контрола от 19:30 часа наше време във Виена.
БЪЛГАРИЯ: Китанов (46- Костов), Попадийн (63- Хаджиев), Гълъбов, Терзиев, Хубчев (46- Петров), Колев (46- Василев), Гамаков, Б. Цонев (46- Р.Цонев), Илиев (63- Божилов), Вутов, Минчев