Титулярите от Турция започват в Малта

2103Националният селекционер на България Ивайло Петев след доста размисли взе решение да заложи на същите 11, които стартираха контролата с Турция преди няколко дни в Истанбул, загубена с 0:4. Тогава “лъвовете” изиграха едно добро първо полувреме и заслужаваха да водят на почивката (0:0), но през втората част рухнаха след три гола за седем минути и претърпяха най-голямата си загуба от пет години.SPORTAL.BG

На вратата отново ще е Божидар Митрев, който ще направи дебют в официален мач. Защитната четворка се очаква да оформят Иван Бандаловски, Николай Бодуров, Александър Александров и Йордан Минев. Бандата няма мач в квалификациите от червения картон срещу Дания, а близнакът има лека травма, но ще играе на инжекции. Капитанът Светослав Дяков и Владимир Гаджев ще бъдат вътрешни халфове, а пред тях ще действат Ивелин Попов, Станислав Манолев, Михаил Александров и Илиян Мицански.
Георги Миланов е готов за игра, но предвид факта, че не тренира доста време няма да започне от първата минута.
Така единствено той и Николай Михайлов няма да играят от първата минута от дебюта на Петев с Италия (2:2) през март.

Двубоят на стадион “Та Кали” е от 21.45 часа.