Два сребърни медала за България в София

снимка: Петко Налбантов/БГНЕС

Българката Сара Стайкова спечели сребърен медал в многобоя при жените на международния турнир по художествена гимнастика за Купа “Дънди“.SPORTNI.BG

Стайкова получи днес оценки от 26.475 точки на бухалки и 26.750 точки на лента. Тя има общ сбор от 106.425 точки. Първите два уреда – обръч и топка се играха в четвъртък.

Шампионка стана рускинята Маргарита Мамун със 111.875 точки. Трета е Жасмин Виржиния Кербер (САЩ) – 105.975 точки.

В надпреварата имаше още четири българки, които участваха извън класирането. Биляна Проданова е със сбор от 102.650 точки, Невяна Владинова със 102.575 точки, Симона Дянкова със 102.100 точки и Румяна Георгиева със 100.600 точки.

В многобоя при девойките титлата спечели рускинята Александра Солдатова със сбор от 105.900 точки. Българката Женина Трашлиева, която водеше след първите два уреда в четвъртък, остана втора в крайното класиране със 101.350 точки.

Тя получи днес оценки от 24.550 точки на бухалки и 24.000 точки на лента. Трета се класира Лора Чжън (САЩ) с 99.700 точки.

Другите две българки – Симона Иванова и Радина Филипова участваха извън класирането и събраха сбор съответно от 101.050 точки и 99.800 точки.

От 16:00 до 19:00 часа състезанието завършва с финалите на отделните уреди индивидуално и ансамбъл жени на Световната купа.

Междувременно, стана ясно, че японската състезателка Юка Ендо ще претърпи операция в болница “Токуда” в София. Ендо получи контузия в началото на съчетанието с пет топки от многобоя.

Оказа се, че тя има дислокация на тазобедрената става. Японският отбор е искал тя да бъде незабавно транспортирана до родината си, но лекарския екип е заявил, че пътуването е рисковано за здравето й.

Организаторите на състезанието са били готови да осигурят спешно самолетни билети.

Днес Ендо ще бъде оперирана в болница “Токуда” от най-добрите специалисти в България.