Калиакра и Миньор завъртяха зрелищно равенство

Герасим Заков отбеляза два гола и пропусна дузпа

Калиакра и Миньор завършиха при резултата 2:2 първия двубой от 27 кръг на “А” група. За домакините на два пъти точен бе Герасим Заков, а Ивайло Цветков и автогол на Александър Събев доведоха нещата до равенство. Калиакра все още има теоретични шансове за спасениеБЛИЦ

Гостите поведоха в резултата след куриозно отиграване. В 14-ата минута Александър Събев в желанието си да върне топката към своя вратар си отбеляза автогол. Въпреки неприятната ситуация Калиакра бързо се съвзе и Герасим Заков вкара изравнително попадение в 21-ата минута. Нападателят реализира с прецизен удар от границата на наказателното поле.

Десет минути по-късно Заков бе съборен от Михов в наказателното поле и съдията посочи точката на дузпата. Потърпевшият нападател обаче би високо и пропусна да даде преднина на своя отбор.

В 66-ата минута Миньор Перник поведе с 2:1, след като Ивайло Цветков засече с глава центриране на Бумела.

Все пак главното действащо лице в двубоя Заков донесе точката на домакините в 83-ата минута, когато отправи изстрел, който рикошира и топката се заби неспасяемо в мрежата зад Банков.

Със спечелената точка домакините натрупаха актив от 11, но само чудо може да ги спаси в оставащите 3 мача, тъй като са с цели 8 под чертата. Ако Локомотив (София) измъкне точка от Лудогорец утре, то Калиакра изпада със сигурност. Миньор е в средата на класирането с 31 точки и доиграва сезона.

Срещата по минути!

1- Начало на мача
10- Надмощие на Миньор, но нищо опасно пред двете врати
14-  ГОООЛ за Миньор!!! Сашо Събев опита да върне към вратаря си, но тя влезе във собствената му врата
20- Костов изведе отлично Садула, който обаче се засуети и ударът му бе блокиран.
21- ГООЛ за Калиакра!!! Герасим Заков с много точен удар прати топката под гредата на Банков.
28- !Дузпа за Калиакра – Заков бе фаулиран от Михов в наказателното поле
29- Калиакра изпусна златна възможност да поведе в резултата, след като Герасим Заков пропусна отсъдената дузпа!
31- Иван Цачев заменя Джордж Уеа в състава на домакините
45- Край на първото полувреме
46- Втора смяна в Калиакра – Димитров заменя на вратата Григоров
46- Начало на второто полувреме
48- Садула намери добре Костов, той без забавяне стреля, но Банков отново спаси
65- ГОООЛ за Миньор!!!Бумела центрира отляво, в наказателното поле Ивайло Цветков с глава стреля неспасяемо
71- Садула е заменен от Чавдаров
74- Брахими влиза на мястото на Окечукво в състава на гостите
78- Павлов заменя Фарид за перничани
83- ГООЛ за Калиакра!!! Заков стреля от около 30 метра, топката рикошира в крак на противников играч и стана неспасяема за Банков
85- Банков спасява мощен удар на Костов
90+3- Край на мача

Калиакра – Миньор 2:2
0:1 Александър Събев (14- авт.), 1:1 Герасим Заков (21), 1:2 Ивайло Цветков (65), 2:2 Герасим Заков (83)