Славия излъга Видима в Севлиево

Славия победи като гост с 2:1 Видима-Раковски и запрати домакините към “Б” група. Влади Златинов откри още в 9-ата минута, а 10 минути преди края на първото полувреме Видима изравни резултата чрез Кожухаров. 10 минути преди края на мача Акиоши донесе трите точки на Славия.БЛИЦ

Мача започна по най-добрия начин за “белите”, които с доза късмет поведоха в резултата в 9-ата минута. Владислав Златинов отбеляза, след като ударът му към вратата рикошира и заблуди стража Василев.

В 33-ата минута Пламен Кожухаров изравни, отбелязвайки с прецезен удар. След гола, в изблик на радост футболистът свали фланелката си и логично бе декориран в жълто. Домакините се вдигнаха на щурм за пълен обрат и на няколко пъти бяха близо до втори гол. На няколко пъти нападателите на домакините се озоваваха на перфектни позиции за гол, но попадение така и не падна. И се случи познатото “като не вкараш, ще ти вкарат”.

В 79-ата минута Акиоши получи топката в наказателното поле и с прецизен удар опъна мрежата, оформяйки крайното – 1:2.

Загубата остави само илюзорни шансове на Видима-Раковски за оставане в “А” група. Севлиевци са 14-и и изостават с 5 точки от Локомотив (София), а столичани са и с мач по-малко. Славия остана на 7-о място с 47 точки.

Срещата по минути!
1- svirkata.jpgНачало на мача
9- topka.jpg ГООЛ за Славия! Владислав Златинов бележи след груба грешка в защитата на домакините и рикошет.
17- Владислав Златинов центира от свободен удар, но нямаше кой да засече топката към вратата на Видима
22- Шут на Руслан Иванов по диагонала, Стефано Кунчев избива с върха на пръстите си
33- topka.jpg ГОООЛ за Видима! Пламен Кожухаров преодоля Стефано Кунчев и изравни резултата
34- jalt.jpg Жълт картон за голмайстора Пламен Кожухаров, който си съблече фланелката след като реализира
37- Калин Щърков опита остро центриране от фланга, но изпълнението му не доведе до нищо
41- Георги Стойчев успя да се възползва от грешка на Стефано Кунчев, но не успя да уцели празната врата
43- Юруков стреля леко от изгодна позиция и вратарят лови
47- Удар на Йордан Тодоров, право в ръцете на Василев
49- Кожухаров стреля, но Стефано Кунчев лови
60-  Кожухаров стреля опасно, но Кунчев изби в ъглов удар
71- Георги Пашов получи топката пред наказателното поле, но се засуети и атаката на Славия приключи
80- smqna.jpg Смени и в двата отбора – Ставрич заменя Пашов в състава на гостите, а за Видима Колев влиза на мястото на Хикмет

Видима – Славия 1:2
0:1 Владислав Златинов (9), 1:1 Пламен Кожухаров (33), 1:2 Акиоши (79)

ВИДИМА-РАКОВСКИ:
16.Василев, 5. Стойчев-к, 6. Щърков, 8. Р.Иванов, 10. Хикмет, 14. М.Стойков, 15. А.Русев, 21. Наков, 23. Кожухаров, 25. Панов, 35. Минков
Резерви: 69. Митев, 3. Ашимов, 4. Дреновички, 9. Тафраджийски, 11. Колев, 19. Игнатов, 20. Чипев
Старши треньор: Костадин Ангелов

СЛАВИЯ: 1. Кунчев, 18. Филипов, 19. Желев (58 – 26. Милчев), 22. Тодоров, 21. Дяков-к, 10. Попара, 23. Акийоши, 83. Юруков (56- 33. Тодоров), 5. Георгиев, 16. Пашов, 9. Златинов
Резерви: 12. Петров, 26. Милчев, 7. Романов, 33. Тодоров, 99. Тошев, 35. Ставрич, 11. Василев
Старши треньор: Мартин Кушев