Играчи на ЦСКА продължават с геройските изяви

2198ЦСКА продължава да се бори за бъдещето си. Положението в клуба в последните месеци стана нетърпимо. Какво да кажат треньорите и футболистите в детско-юношеската школа? Специалистите, които са част от “червената” ДЮШ, работят без пари повече от една година, но продължават да демонстрират геройство. Както и момчетата, които все още не са зарязали ЦСКА. Старшата възраст с треньор Христо Марашлиев е на крачка от финал. В първи полуфинал родените след 1 януари 1996 година победиха като гост Локомотив (София) с 3:2 на терена в Требич. Реваншът е в четвъртък на Царско село. Припомняме, че тези двубои въобще можеше да не се състоят, тъй като кризата в ЦСКА е тотална и нямаше пари за организация на двубоите. Сдружение “ЦСКА Акционерите” обаче успя да събере пари и да помогне на този състав, както и на още един от школата на “червените”.блиц

Локомотив (София) поведе с 1:0 след гол на Никола Димитров в 22-ата минута. Защитникът на ЦСКА Борислав Николов изравни след удар с глава в 33-ата минута. Минута по-късно гостите поведоха след попадение на Кристиян Пешов. В 56-ата минута нападателят на ЦСКА Иван Ангушев уцели втора греда, след което имаше още една възможност, но прати топката покрай вратата. В 69-ата минута Аспарух Шамкалов прехвърли вратаря за 3:1 в полза на малките “армейци”. Калоян Стефанов записа третата греда за ЦСКА с топовен шут. Кристиан Николов от Локомотив (София) намали на 2:3 в края на двубоя, пише Viasport.bg.

В последните минути нервите взеха връх и футболисти се спречкаха в центъра на терена. Съдията Ангел Баялцалиев вдигна директен червен картон на Иво Маринков от ЦСКА и втори жълт, съответно червен, на втория голмайстор за домакините Кристиан Николов.

Локомотив (София) – ЦСКА 2:3
1:0 Никола Димитров (22), 1:1 Борислав Николов (33), 1:2 Кристиян Пешов (34), 1:3 Иван Ангушев (69), 2:3 Кристиан Николов (88)

Локомотив: Драгомир Петков, Красимир Узунов (Цветомир Ангелов), Цветан Христов (Дейвид Димитров), Кристиан Николов, Петър Христов, Иван Голчев, Денис Мартинов, Ерик Борисов, Радостин Нгуен (Георги Красимиров), Никола Димитров, Йордан Ризов
Треньор: Кирил Метков

ЦСКА: Николай Петров, Иво Маринков, Борислав Ангелов, Борислав Николов, Лъчезар Стоянов, Марин Петров (Сава Савов), Кристиян Пешов (Калоян Стефанов), Велизар Василев, Мартин Нинов (Аспарух Шамкалов), Едуард Атанасов, Иван Ангушев (Янек Кирилов)
Треньор: Христо Марашлиев

Съдии: Ангел Баялцалиев, Димитър Русев, Светлин Симеонов Делегат на БФС: Лучко Домусчиев
Жълти картони: Кристиан Николов (Локомотив); Кристиян Пешов, Иван Ангушев (ЦСКА);
Червени картони: Кристиан Николов (Локомотив); Иво Маринков (ЦСКА);