Рома се прости с мераците си за Европа след реми с Катания

„Римските вълци” и тимът от Сицилия завършиха 2:2

Рома почти се прости с мераците си да играе в европейските клубни турнири следващия сезон, след като направи 2:2 у дома с Катания в мач от предпоследния 37-и кръг на Серия „А”,БЛИЦ

През първото полувреме двата тима бе успяха да си отбележат гол, но след почивката в 52-ата минута Франческо Тоти се възползва от пад на Фернандо Гаго и откри резултата за 1:0. Гостите направиха пълен обрат, след като Франческо Лоди реализира в 58-ата минута дузпа, отсъдена за нарушение срещу Бариентос, а Джовани Маркезе в 68-ата минута бе точен за 1:2. Все пак „римските вълци” се добраха до точката, след като в 77-ата минута Тоти вкара втория си гол в мача и оформи крайното 2:2.

След равенството Рома остава на седмо място с 56 точки и на 3 от петото място, което е последното, което дава прави на участие в Лига Европа. В момента на тази пета позиция е градския съперник на „вълците” Лацио, който утре гостува на Аталанта в Бергамо. Катания пък е на девето място с 48 точки.

Рома – Катания 2:2
1:0 Франческо Тоти (52), 1:1 Франческо Лоди (58-дузпа), 1:2 Джовани Маркезе (68), 2:2 Франческо Тоти (77)