Добруджа стартира контролите с победа над третодивизионен тим

2267Добруджа победи третодивизионния Кариана (Ерден) с 3:1 в първата си контролна среща по време на лятната подготовка. Победата на “жълто-зелените” дойде след попадения през второто полувреме, като Павел Петков бе точен от дузпа, а два гола вкара Костадин Ничев.
През първото полувреме Добруджа водеше играта изцяло в половината на съперника, но голове така и не паднаха. Още в 6-ата минута юношата на Левски Павел Петков нацели напречната греда, а само три минути по-късно Младен Димитров пропусна много изгодна ситуация. В 28-ата минута Галин Димов също удари гредата след техничен изстрел с левия крак от границата на наказателното поле.
Противно на логиката гостите успяха първи да стигнат до гол. Пет минути след подновяването на играта през второто полувреме изчистена напред топка намери нападател на Ерден зад отбраната на Добруджа, той си поведе топката и прехвърли излезлия напред вратар Павел Петков.
В 65-ата минута добруджанци стигнаха до дузпа след игра с ръка в наказателното поле и Павел Петков бе точен – 1:1.
В 71-ата минута “жълто-зелените” стигнаха до пълен обрат. Костадин Ничев, който в средата на втората част заигра като централен нападател, успя да отбележи с глава за 2:1, а отново той минута преди края на редовното време оформи крайния резултат. Заслуга за гола имаше и Петър Казаков, който се пребори за топката пред наказателното поле на гостите и Ничев, останал сам срещу вратаря, не сбърка – 3:1.
Димчо Ненов заложи на следната единайсеторка: Димитър Илиев, Даниел Граматиков, Кристиян Димитров, Симеон Иванов, Младен Димитров, Даниел Генов, Галин Димов, Петър Казаков, Павел Петков, Петко Цанков, Александър Димитров (След почивката в игра се появиха: Павел Петков, Слави Сталев, Костадин Ничев, Николай Илиев, Симеон Митев)