“Левски” отново стана за резил на “Лаута”, Локо (Пд) с впечатляващ обрат

“Смърфовете” губеха с 0:2, но стигнаха до крайното 3:2, класирането на “сините” в евротурнирите под сериозна въпросителна

Локомотив (Пловдив) постигна впечатляващ обрат от 0:2 до крайното 3:2 срещу “Левски” в зрелищен сблъсък от 27-ия кръг на “А” група. По този начин “Лаута” се превърна в кошмарно място за “сините”, които през март именно в дома на “смърфовете” отпаднаха от турнира за Купата на България. Тогава селекцията на Емил Велев се наложи с 2:1 след продължения, след което достигна до финала и на 16 май ще спори за трофея с Лудогорец (Разград). БЛИЦ

За “сините” пък положението се утежни още повече, след като днес избраниците на Ясен Петров преследваха задължителна победа, която да ги доближи до класиране в Лига Европа. “Левски” обаче не я постигна, записа осма загуба от началото на сезона и три кръга преди края на първенството заема 6-ото място с 53 точки, колкото има и Литекс. Локо (Пд) вече е на 4-ата позиция с 55 в актива. Трети е Черноморец с 56.

Гостуването на “Лаута” започна отлично за “Левски”, но завърши по възможно най-лошия начин – със загуба, след изключително груби грешки в защита. В 14-ата минута Христо Йовов откри резултата, а в 18-ата Симеон Райков удвои и мнозина побързаха да отпишат Локо (Пд). Не така обаче мислеха Здравко Лазаров и съотборниците му, които сториха чудеса от храброст и започнаха да надиграват съперника. Резултатът беше намален от Базил Де Карвальо в 29-ата минута, а в 40-ата домакините изравниха чрез попадение на Йордан Тодоров. Крайното 3:2 за “смърфовете” оформи Христо Златински от дузпа в 62-ата минута.

През първото полувреме съдията Таско Тасков беше на път да изпусне контрола над двубоя, след като не даде дузпа на домакините за игра с ръка на Нуно Пинто в наказателното поле на “Левски”.

За днешното гостуване “сините” бяха с доста осакатен състав. Двама от титулярите бяха наказани – Дъстли Мулдер и Тони Калво, а героят от вечното дерби с ЦСКА Кристовао Рамос пропусна визитата на “Лаута” заради контузия.

ЛОКО (Пд) – “ЛЕВСКИ” 3:2

0:1 Христо Йовов (14), 0:2 Симеон Райков (18), 1:2 Базил Де Карвальо (29), 2:2 Йордан Тодоров (40), 3:2 Христо Златински (62-дузпа)

ЛОКО (Пд): 12.Иван Караджов, 2.Джереми Родригес (64-44.Любомир Витанов), 5.Юнес Бенжалюн, 6.Танко Дяков, 4.Михаил Венков, 23.Даниел Георгиев, 16.Христо Златински, 7.Йордан Тодоров, 10.Сержиньо (84-11.Илиян Йорданов), 77.Здравко Лазаров, 19.Базил Де Карвальо (78-3.Валери Георгиев)
Резерви: 1.Стоян Ставрев, 3.Валери Георгиев, 44.Любомир Витанов, 25.Ангел Йошев, 29.Драги Коцев, 11.Илиян Йорданов, 89.Станислав Маламов
Треньор: Емил Велев

“ЛЕВСКИ”: 23.Пламен Илиев, 5.Иво Иванов, 55.Йордан Милиев, 25.Сюлейман Диамутен, 28.Нуно Пинто, 6.Орлин Старокин (84-21.Цветелин Тонев), 7.Даниел Димов, 45.Владимир Гаджев, 11.Симеон Райков, 12.Жуниньо (70-30.Антонио Вутов), 10.Христо Йовов (60-19.Иван Цветков)
Резерви: 24.Божидар Митрев, 4.Стефан Станчев, 14.Радослав Цонев, 20.Александър Башлиев, 21.Цветелин Тонев, 19.Иван Цветков, 30.Антонио Вутов
Треньор: Ясен Петров