Добруджа вкара 8 на Интер преди старта на шампионата

2398Добруджа победи с 8:0 третодивизионния Интер (Плачи дол) в последна проверка преди началото на новия шампионат в Б група. Хеттрик реализира Илиян Чавдаров, който влезе като разерва, а нови два гола в качеството си на нападател вкара Костадин Ничев. Именно той откри головата серия за добруджанци в 12-та минута с красива задна ножица. Само минута по-късно отново Ничев вкара, след като получи извеждащ пас от Павел Петков. Самият Петков покачи на 3:0 в 44-та минута, след като преодоля трима бранители на Интер и пусна топката технично край вратаря на гостите. В 56-та минута капитанът Кристиян Димитров вкара за 4:0 след перфектно изпъление на фаул. Десет минути по-късно Чавдаров вкара на опразнената врата след пас на Николай Илиев. В 74-та минута, след пореден пас на Павел Петков, се възползва Петър Казаков – 6:0. ПОследните 15 минути вратаят на Интер получи схващане и неговото място бе заето от вратаря на Добруджа Димитър Илиев, който до този момент нямаше никаква работа. Само в рамките на седем минути обаче той получи два гола от Илиян Чавдаров, който оформи крайното 8:0.
Добруджа започна в състав: Димитър Илиев, Кристиян Димитров, Симеон Иванов, Слави Сталев, Даниел Генов, Емил Копаранов, Павел Петков, Петър Казаков, Тодор Колев, Костадин Ничев, Галин Димов (след почивката в игра влязоха: Николай Илиев, Илиян Чавдаров, Младен Димитров, Александър Йовчев, Петко Цанков и Симеон Митев)