„Моряците“ на Адмирала катастрофираха в първия европейски риф

2428

Носителят на Купата на България Черно море приключи с участието си в Лига Европа. „Моряците“ на адмирал Никола Спасов отпаднаха от първия си съперник в турнира. Варненският тим загуби с 0:4 гостуването си на Динамо (Минск) след два гола от далечна дистанция и две попадения на Фатос Бечирай. Първата среща преди седмица, играна в Разград, завърши 1:1.БЛИЦ
Домакините бяха по-добрият тим на терена и заслужено стигнаха до успеха. Още в 4-ата минута топката се отби в гредата на вратата на Черно море след удар на Бегунов. След това Александър Чанович спаси няколко удара преди да дойде първата опасност в полза на „моряците“, но Гутор се намеси добре след изстрел на Симеон Райков.
При опасна контраатака Ненад Адамович се озова срещу Чанович, след като финтира защитник на Черно море, но след това вратарят на „моряците“ спаси удара му. В 41-ата минута Динамо откри резултата, след като Владимир Коритко беше точен при изпълнение на пряк свободен удар и прати топката в горния десен ъгъл на Чанович. В добавеното време на първата част българският тим остана с човек по-малко, тъй като Тодор Паланков получи втори жълт картон и беше отстранен от игра.
Черно море получи невероятен шанс за изравнителен гол в самото начало на второто полувреме. Матия Курьор се озова срещу Гутор след извеждащ пас на Бурабия, но вратарят на домакините спаси удара на нападателя на „моряците“. В 58-ата минута Динамо (Минск) удвои аванса си. Ненад Адамович прати топката във вратата на Чанович с изстрел от над 25 метра. След това стражът на варненци имаше няколко спасявания, но не успя нищо да стори в 86-ата минута при удара на Фатос Бечирай, който се разписа след извеждащ пас на Коритко. В добавеното време Бечирай се вкара и четвърти гол за Динамо (Минск).
Така Черно море приключи участието си в Лига Европа след само два мача. По същия начин от евротурнирите през това лято отпаднаха вече Литекс и Лудогорец. Сега „моряците“ ще трябва да се съсредоточат върху участието си в „А“ група и турнира за Купата на България.
Динамо (Минск) – Черно море 4:0
1:0 Владимир Коритко (41), 2:0 Ненад Адамович (58), 3:0 Фатос Бечирай (86), 4:0 Фатос Бечирай (90+2)
(в първата среща 1:1)
Dinamo MinskДинамо (Минск): Александър Гутор, Максим Витус, Сергей Политевич, Умару Бангура, Роман Бегунов jalt.jpg, Мохамед ел Мунир (59-Александру Някша), Владимир Коритко topka.jpg jalt.jpg (87-Игор Воронков), Никита Корзун jalt.jpg, Ненад Адамович topka.jpg (63-Артьом Биков), Глед Расадкин, Фатос Бечирай jalt.jpg topka.jpg
Резерви: Сергей Игнатович, Олег Веретило, Сергей Концевой, Игор Воронков, Артьом Биков, Александру Някша, Шалодзе Удоджи
Треньор: Вук Рашович
ЧCherno Moreерно море: Александър Чанович, Михаил Венков, Стефан Станчев, Мамаду Кулибали jalt.jpg, Марк Клок (46-Даниел Георгиев), Марчин Буркхард (46-Стенио), Мехди Бурабия, Тодор Паланков jalt.jpg 4erven.jpg, Симеон Райков, Матия Курьор jalt.jpg, Вилиян Бижев jalt.jpg (65-Андреас Васев)
Резерви: Георги Китанов, Траян Траянов, Жиньо, Даниел Георгиев, Стенио, Живко Петков, Андреас Васев
Треньор: Никола Спасов
Минск, стадион „Трактор“

Съдия: Анатолий Жабченко (Украйна)

4 – ГРЕДА! Бегунов стреля от наказателното поле, но след рикошет топката се удари в гредата на вратата на Черно море
7 – Чанович спасява удар на Коритко
12 – Вратарят на Черно море отрази удар на Расадкин
20 – Адамович опита удар по земя от малък ъгъл, но никакъв проблем за Чанович
21 – Защитник на Динамо блокира опит за далечен удар на Райков
28 – jalt.jpg Жълти картони за Бижев и Бечирай заради сдърпване при подреждането на играчите преди изпълнение на фаул
37 – Вратарят Гутор изби в корнер удар на Симеон Райков
38 – При опасна контроатака Адамович се озова срещу Чанович, след като финтира защитник, но вратарят на Черно море спаси удара
41 – topka.jpg ГОЛ!! Владимир Коритко откри резултата с точно изпълнение на пряк свободен удар
45+1 – jalt.jpg  4erven.jpg Втори жълт и червен картон за Тодор Паланков за фаул срещу Расадкин на границата на наказателното поле
45+2 – svirkata.jpg Край на първото  полувреме46 – svirkata.jpg Начало на второто полувреме. smqna.jpg Две смени в състава на Черно море. Стенио и Даниел Георгиев влизат игра, а терена напускат Марк Клок и Марчин Буркхард
48 – НЕВЕРОЯТЕН ПРОПУСК. При контраатака на Черно море Курьор се оказа срещу Гутор след пас на Бурабия, но вратарят на Динамо (Минск) спаси удара на на играча на “моряците”
50 – Удар на Коритко минава край вратата на Черно море
65 – Чанович спасява удар на Бечирай
65 – Последна смяна за Черно море. Андреас Васев вместо Бижев
75 – Чанович спасява удар на Някша
76 – Нова добра намеса на вратаря на Черно море след удар на Расадкин
79 – Удар на Бурабия е блокиран от играч на домакините
86 – topka.jpg  ГОЛ!! Трето попадение за домакините. Коритко изведе добре Фатос Бечирай, който прати топката във вратата на Черно море
90 – Неточен удар на Кулибали
90 – Четири минути добавено време
90+2 – topka.jpg ГОЛ! Ново попадение на Бечирай, който получи хубав пас, финтира бранител и стреля до дясната греда на Чанович