Добруджа си тръгна с точка от Ловеч

2460Добруджа стартира с равенство новото първенство. „Жълто-зелените” напарвиха 1:1 при гостуването си на Литекс 2 в мач от първия кръг на шампионата в Б група. Точен за Добруджа бе преквалифицираният в нападател Костадин Ничев, който бе най-резултатен и в предсезонната подготовка. Ничев откри резултата в 21-та минута, когато бе изведен добре от Галин Димов. Домакините изравниха в 56-та минута, след като поолучиха парво да изпълнят дузпа. Димитър Илиев първоначално отрази удара на Румен Руменов, но при добавката нападателят не сгреши – 1:1.
Във втория кръг добруджанци приемат Нефтохимик. Мачът е в събота от 18.00 часа на стадион Дружба.
Добруджа игра в състав: Димитър Илиев, Даниел Граматиков, Симеон Иванов, Слави Сталев, Емил Копаранов, Кристиян Димитров, Павел Петков, Петър Казаков, Костадин Ничев, Галин Димов, Тодор Колев (Генов,Чавдаров, Димитров)