Преглед на водещите новини в спортния печат

1988

София. Преглед на водещите новини в спортния печат:

Лудогорец пречупи Левски – 2:0, е водещият материал на “Меридиан мач”
Шампионът Лудогорец постигна втора поредна победа в „А” група, след като тресна с 2:0 Левски в Разград. Въпреки че имаха куп кадрови проблеми, „сините” играха храбро срещу „орлите”, но бяха пречупени от звездата Марселиньо в 61-ата минута. Той отбеляза от фаул, като би под стената. След това сериозни положения изпуснаха Саша и Кишада, преди в 86-ата минута Мисиджан да оформи крайния резултат.
Ал Гарафа бави Кешерю, разкрива още изданието
Считаният за сигурно ново попълнение на Лудогорец – Клаудиу Кешерю, все още не е подписал с „орлите”. Причината за това е забавяне от страна на настоящия му клуб Ал Гарафа. По принцип нападателят трябваше да даде отговор на шампионите вчера, но той е помолил за ден отсрочка. Както е известно, катарците искат да намалят бюджета и заради това се разделят със своя голмайстор. Чисто документално обаче нещата все още не са обработени, което към този момент спира трансферът. В Разград обаче не са притеснени от ситуацията, тъй като имат резервен вариант с много класен нападател. Кешерю бе футболист на Стяуа миналата година при сблъсъците с Лудогорец в плейофа на Шампионската лига, но тогава румънецът не бе титуляр в състава на „стелистите”.
Хубчев дава нов шанс на Мапуку, четем още във вестника
Берое излиза за първа домакинска победа срещу новака Пирин. След успеха като гости над Локо (Пд) старозагорци ще се опитат да продължат успешната серия. Много вероятно е в този мач Хубчев да заложи още от самото начало на централния нападател Жуниор Мапуку, след като в първите двубои от шампионата той пускаше конгоанеца през второто полувреме, за сметка на младия Стивън Петков. Единственият проблем пред треньора на домакините Петър Хубчев е контузията на Венци Василев, който получи разтежение през второто полувреме на двубоя срещу Локомотив в Пловдив. На негово място ще играе Владимир Зафиров, който миналия сезон изигра по-голяма част от двубоите на Берое като двойка централни бранители заедно с капитана Иво Иванов.

“Ботев” и “Локо” не се биха в голямо дерби, пише на първа страница “7 дни спорт”
“Ботев” и “Локомотив” завършиха 1:1 в първото дерби на Пловдив за сезона. Двата отбора направиха страхотен мач в “Коматево”, напълно в духа на думата дерби, след като имаше всичко – много битка, картони, нерви и голове.
Алекс Колев изведе “жълто-черните” напред в продължението на първото полувреме. Повторенията обаче показаха, че таранът е бил в засада при паса на Мариян Огнянов. В 48-ата минута появилият се на почивката Зоран Балдовалиев изравни за 1:1, след като завърши красива комбинация с Мартин Камбуров. До края на мача “Ботев” пропиля по-чистите положения, след като Алекс Колев на два пъти не можа да преодолее Ясин ел Харуби. Мароканският страж изуми всички с феноменално спасяване с една ръка в 85-ата минута, което съхрани и точката за тима му.
Равенството донесе и първата точка за сезона за “Локомотив” след двете поредни загуби. “Ботев” също е без победа.
Спасов вдигна мерника на Жиньо, е друго заглавие на вестника
Португалският централен бранител Жиньо бе оставен извън групата на „Черно море” за мача със „Славия”. Наставникът Никола Спасов бе изключително разочарован от играта на футболиста срещу „Лудогорец” в миналия кръг и го смени още на почивката. Двубоят с шампионите бе и дебютза Жиньо с фланелката на варненци, но той се оказа повече от лош и логично португалецът бе оставен извън състава за днешния мач.Жиньо е изгубил доверието на Никола Спасов и ще трябва да се постарае доста, преди да си го върне и да получи титулярно място.
Занев с асистенция за “Амкар”, Манолев дъни “Кубан”, разкрива още “7 дни спорт”
Националът Петър Занев се отчете с асистенция за “Амкар” (Перм) при победата с 1:0 над “Криля Советов”. Левият бек подаде на Белоруков за единственото попадение в мача в 27-ата минута. Другият българин в “Амкар” Георги Пеев се появи в игра в 57-ата минута.
В същото време друг национал – Станислав Манолев, и неговият “Кубан” пак не записаха победа. Тимът от Краснодар направи 1:1 у дома срещу Уфа. Вина за изравнителния гол носи българският защитник, който изпусна голмайстора за гостите Силвестър Игбун.

Лудогорец удари Левски в Разград, е водещият материал на “Тема Спорт”
Лудогорец победи Левски с 2:0 в Разград. Домакините стигнаха до успеха след голове на Марселиньо в 61-ата и Мисиджан в 86-ата минута. Марселиньо се разписа след фаул на около 20 метра, при който шутира технично по земята, стената на Левски не бе построена добре, а и вратарят Йоргачевич не реагира адекватно. В края на срещата Мисиджан реализира след красив удар от 18 метра. През първата част гол на Левски бе отменен заради много спорна засада. Битката за Пловдив между Ботев и Локомотив в Коматево предложи повече борба и малко футболни достойнства за 1:1. Жълто-черните, които за първи път бяха водени от словенеца Ермин Шиляк, откриха в добавеното време на първата част чрез Александър Колев. При ситуацията останаха сериозни съмнения за засада. 3 минути след почивката Локо изравни с гол на Зоран Балдовалиев. До края по-добри положения имаха домакините, но нов гол не падна.
Везенков прибира по €2 млн. на сезон, е друго заглавие от първата страница на вестника
Александър Везенков ще прибира по 2 милиона евро на сезон в Барселона. Трансферът на 19-годишния баскетболист бе обявен официално от каталунците в петък. Той се забави с около месец заради банковата криза в Гърция. Грандът плати за правата му 315 хиляди евро на Арис. Според испанските медии крилото ще подобри изключително сериозно финансовото си състояние, като контрактът му е за 4 сезона. Везенков в момента е на подготовка в САЩ и ще се присъедини към новия си тим на 24 август.
Малко футбол и реми в Битката за Пловдив, четем още в “Тема Спорт”
Ботев и Локомотив Пловдив завършиха 1:1 в слаб мач на Коматево, в който преобладаваше битката, а смислените атаки бяха прекалено малко. Това бе първи двубой на словенския треньор на канарчетата Ермин Шиляк. Възпитаниците му могат повече да съжаляват, че не стигнаха до успеха. Те откриха чрез Колев в края на първата част след груба грешка на Ел Харуби, като останаха сериозни съмнения, че нападателят е в засада при ситуацията. За черно-белите точен бе появилият се като резерва и направил повторен дебют за тима Зоран Балдовалиев. Отборите влязоха в мача като предпоследен (Ботев с 1 точка) и последен (Локомотив с 0 точки) в класирането. Наред с Шиляк дебют за записаха и двамата вратари. След като Ботев освободи Михаил Иванов, на вратата застана пристигналият от Локомотив София Валентин Галев. Под рамката на Локо бе Ясин Ел Харуби, след като изненадващо Теодор Скорчев не попадна в групата за мача. Изненади в съставите нямаше, като наказаният капитан на домакините Йордан Христов бе заменен на десния бек от филип Филипов, а вляво започна Лазар Марин. Домакините стартираха активно, но така и не достигнаха до изстрели към Ел Харуби. Канарчетата пресираха съперника в половината му и го затрудняваха с изнасянето на топката. Затова Локо опитваше повече с дълги топки да намира Камбуров в предни позиции. Атаките на жълто-черните се развиваха предимно по десния фланг, където активни бяха Филипов и уругваецът Нико Варела. Прехвърчаха и искри – Златков и Стамов се сдърпаха, но реферът Георги Кабаков успокои страстите. В 8-ата минута Локо стигна до удобна ситуация – Крумов намери Кики пред пеналта, той стреля силно по земя, но топката мина покрай лявата греда. Ботев отвърна с удар на Варела след продължителна атака, но Ел Харуби спаси. В 18-ата минута и Камбуров налетя на Златков след нарушение в централната зона, защото бе настъпен по ръката, и получиха жълти картони. В жегата двата отбора се стараеха, но зрителите ставаха свидетели предимно на здрава битка и малко качествени изпълнения. В 21-ата минута бе първата добра атака, която бе за Ботев. Генов проби по левия фланг и намери Огнянов. Той нахлу в пеналата и пусна към Колев. Последният стреля от десетина метра в долния ляв ъгъл, но Харуби изби. Жълто-черните продължиха повече да владеят топката, но не съумяваха да стигат често go ситуации. Те допускаха много голям брак в действията си, особено когато наближаваха наказателното поле на съперника. Локомотив пък предпочиташе само да се брани и рядко поглеждаше към вратата на противника и зрителите станаха свидетели на много некачествена продукция. Така се стигна до продължението на първата част. Тогава Огнянов изведе Колев вляво в наказателното поле – той позволи топката да му избяга малко. Въпреки това стреля от малък ъгъл с левия крак и изненада Ел Харуби – 1:0. Вратарят на Локо носи много голяма вина за гола, а при ситуацията останаха съмнения за засада. Началото на втората част бе вихрено. На терена се появи Зоран Балдовалиев, който направи повторен дебют за черно-белите. Само 3 минути му бяха необходими да вкара. Той размени двойно подаване с Камбуров и с шут от метър пред наказателното поле прати топката в долния десен ъгъл – 1:1. За жалост обаче двубоят пак влезе в руслото от първата част – много битка, малко футбол и много малко емоции за запалянковците. В 76-ата минута пък съдията Георги Кабаков не посмя да покаже втори жълт картон на Боне за нарушение срещу Огнянов. Малко след това Огнянов отклони с пета центриране на Васев и топката попадна във Васев. Той обаче от три метра не успя да преодолее Ел Харуби. До края домакините бяха по-активни. В 86-ата минута Варела с отлично центриране намери Колев, който плонжира и игра с глава от 5-6 метра, но стреля право в стража на гостите и пропусна да донесе успеха на Ботев. Така мачът завърши 1:1, а Локомотив спечели първата си точка в първенството.