Добруджа победи Нефтохимик с 2:0

2505Добруджа победи с 2:0 Нефтохимик в мач от втория кръг на Б група. Добруджанци успяха да излъжат гостите от Бургас с две попадения през второто полувреме, а гостите бяха преследвани от малшанс, след като удариха три пъти гредите. Мачът започна с подчертано преимущество за гостите, които само през първите 10 минути имаха няколко шанса да открият резултата. В третата минута вратарят Димитър Илиев изби далечен удар на Мечев, а минута по-късно Жеков нацели от няколко метра страничната греда. В 24-та минута Неделчев стреля с глава, но топката отново се отби от гредата. Няколко минути по-късно Димитър Илиев отново прояви рефлекс, след като отрази удар на Дрянов от няколко метра. Втората част започна с нова опасност пред вратата на домакините – удар на Мечев мина на сантиметри край вратата на Илиев. В 49-та минута Добруджа откри резултата, след като Симеон Иванов засече с глава центриране от корнер. “Жълто-зелените” бяха близо до удвояване на резултата в 58-та минута, когато Цанков преодоля няколко бранители на гостите и изведе Чавдаров на чиста позиция, но нападателят, останал сам срещу Господинов, стреля в тялото му. Бургазлии опитаха да изравнят, но стигнаха само до още една греда – след далечен удар на Дрянов. Добрудажнци разчитаха на контраатаки и при една такава в 85-та минута резервата Николай Илиев получи пас по левия фланг, навлезе в наказателното поле и прати топката под плонжа на Господинов за 2:0.
Така Добруджа записа победа срещу един от фаворитите за първото място в групата. Тя беше подарък за помощник треньора Стефан Славов, който днес празнува рожден ден.