Григор много колеблив, измъкна се срещу слабак

2533Григор Димитров стартира с победа участието си на турнира във Вашингтон. В среща от втория кръг българинът отстрани трудно аржентинеца Гуидо Пея със 7:6 (1), 6:4, а следващият му съперник ще е Стив Джонсън от САЩ, който надви с 6:7, 6:4, 6:2 Бърнард Томич.

Като поставен под номер 6 в схемата Григор пропусна първия кръг, а Пея изненадващо елиминира хърватина Иван Додиг. Това бе първи двубой между българина и намиращия се под №100 в световната ранглиста аржентинец.БЛИЦ

Димитров отново показа големи колебания в играта си и след свои грешки едва не изпусна първия сет. Той поведе с бърз сервис гейм, след което реализира пробив за 2:0. Последва нов гейм за Григор за 3:0. Българинът поведе с 5:2, когато настъпи обичайното за него отпускане. Димитров допусна да бъде пробит, след което Пея изравни до 5:5 гейма. Григор му подари нов пробив, с който противникът поведе с 6:5. Наложи се българинът да спасява два сетбола, след което вкара сета в тайбрек. В него Григор Димитров спечели убедително и поведе с 1:0 сета.

Във втория сет българинът не допусна сътресения и набързо поведе с 5:1 гейма. И в този момент обаче хасковлията направи така, че вместо да затвори сета и мача, си утежни максимално положението. Пея реализира пробив, затвърди го и застрашително се приближи в резултата. Григор обаче овладя ситуацията и спечели с 6:4.