Словения взе гейм на Сърбия, но загуби

Сърбия постигна очаквана победа срещу Словения и записа успех с 3:1 гейма (22:25, 25:18, 27:25, 25:15),SPORTNI.BG

“Плавите” започнаха неуверено срещата срещу словенците, които бяха загубили шансове да продължат напред и играеха само за честта си.

Особено интересен бе третият гейм, когато изглеждаше, че Словения ще открадне дори точка на фаворита, след като водеше с 21:18.

Сърбите обаче обърнаха резултата и след като пропиляха две възможности да затворят гейма на третия път успяха.

Най-резултатен в мача беше Александър Атанасиевич от Сърбия с 19 точки. Ален Пайеник от словенския състав отбеляза 17 точки.

По-късно днес България ще играе с Испания в третия си мач от група “А” на квалификационния турнир.

Можете да подкрепите българските волейболни национали по пътя им към Лондон ’12 ТУК.

Мачове от четвъртия ден на олимпийската квалификация по волейбол за мъже, която се провежда в София: