Черно море би последния Пирин в грозен мач на “Тича”

2790Черно море победи с 1:0 Пирин (Благоевград) в първата среща от програмата на 10-ия кръг на “А” група. Единственото попадение отбеляза Симеон Райков в 13-ата минута. Вилиян Бижев центрира отдясно, топката бе отклонена от футболист на гостите, при което Райков овладя и сам срещу вратаря Красимир Костов не сгреши и опъна мрежата му. Това беше достатъчно на тима на Никола Спасов да вземе трите точки срещу последния в “А” група.

Новакът в елита Пирин не познава вкуса на успеха вече в 11 поредни официални срещи – 10 в първенството и в 1 за Купата на България. В сряда “орлетата” отпаднаха от турнира след срамна загуба с 0:1 от третодивизионния Несебър, а сега не успяха да вземат дори и точка от Варна, като раздялата с треньора Неделчо Матушев вече изглежда неизбежна.

След гола на Райков публиката на “Тича” почти не гледа футбол. Имаше много лежане по терена, играта постоянно беше накъсвана, а в заключителните минути си личеше как “моряците” нямат търпение съдията Адриан Петров да свири край на мача.

Изключвайки атаката при гола на Райков, след това домакините рядко поглеждаха към вратата на Пирин, докато гостите пък от своя страна изпуснаха две изгони положения и само могат да съжаляват, че не измъкнаха поне точка. В 58-ата минута Маркиньос направи фрапантен пропуск, а в края отново той и Юлиян Попов се разминаха с топката пред вратата на “моряците” след центриране на Мартин Тошев.

След минималния успех Черно море събра 14 точки в актива и се изравни с петия Берое. “Орлетата” пък остават на дъното с едва 3 точки.

ЧЕРНО МОРЕ – ПИРИН 1:0
1:0 Симеон Райков (13)

ЧЕРНО МОРЕ: 33.Георги Китанов, 3.Даниел Георгиев, 23.Мамуту Кулибали, 4.Михаил Венков, 84.Тодор Паланков, 10.Марк Клок (46 smqna.jpg 8.Стенио jalt.jpg), 21.Мехди Бурабия jalt.jpg, 13.Симеон Райков topka.jpg, 19.Матиа Курьор jalt.jpg (86 smqna.jpg 77.Андреас Васев), 20.Вилиян Бижев jalt.jpg (67 smqna.jpg 18.Марчин Бургхард), 11.Живко Петков
Резерви: 40.Александър Чанович, 23.Жиньо, 70.Педро Еуженио, 18.Марчин Бургхард, 8.Стенио, 14.Хуан Мануел Вареа, 77.Андреас Васев
Треньор: Никола Спасов

pirin.JPG
ПИРИН (Бл):
76.Красимир Костов, 3.Румен Сандев, 14.Стилиян Николов, 5.Александър Дюлгеров jalt.jpg, 18.Юлиян Попев, 24.Антон Костадинов, 9.Тодор Траянов (46 smqna.jpg 8.Антонио Хаджииванов), 11.Маркиньос, 20.Янко Сандански jalt.jpg, 15.Димитър Благов (58 smqna.jpg 7.Тони Тасев), 17.Илия Карапетров (80 smqna.jpg 10.Мартин Тошев)
Резерви: 1.Николай Банков, 21.Александър Башлиев, 22.Богомил Дяков, 26.Александър Якимов, 7.Тони Тасев, 10.Мартин Тошев, 8.Антонио Хаджииванов
Треньор: Неделчо Матушев

Варна, стадион “Тича”
Съдия: Адриан Петров
Жълти картони: Матиа Курьор, Вилиян Бижев, Мехди Бурабия, Стенио (Черно море); Александър Дюлгеров, Янко Сандански (Пирин)ЧЕРНО МОРЕ – ПИРИН 1:0

Двубоят по минути с БЛИЦ
13 – topka.jpg ГОООЛ! 1:0 за Черно море! Играещият с номер 13 Симеон Райков бележи в 13-ата минута за радост на публиката на “моряците”. Вилиян Бижев центрира отдясно, топката бе отклонена от футболист на Пирин, при което Райков овладя и сам срещу вратаря Красимир Костов не сгреши и опъна мрежата му.
22 – jalt.jpg Първи жълт картон в мача, получава го Александър Дюлгеров, който спря с нарушение опасен пробив на Райков.
34 – Курьор нахлу опасно към вратата на Пирин, последва центриране и топката бе избита в корнер.
45 – Добавеното време е 1 минута.
45+1 – Край на първото полуреме.
——–
46 – smqna.jpg Принудителна смяна на почивката за Черно море. Получилият контузия Марк Клок е заменен от Стенио.
46 – smqna.jpg Треньорът на Пирин Неделчо Матушев пуска Антонио Хаджииванов в игра, Тодор Траянов е извън терена.
51 – Бижев подаде към Райков, който отправи силен удар към близкия ъгъл от 10-ина метра, Красимир Костов боксира в корнер.
55 – Георги Китанов реши да показва техника и игра рисковано извън вратарското поле, за късмет на домакините изританата от стража топка не бе овладяна от Антонио Хаджииванов.
58 – ОПАСНО! Маркиньос пропусна отлична възможност да изравни резултата. Тони Тасев още с първото си докосване до топката преодоля двама играчи на Черно море по лявото крило, нахлу в наказателното поле и подаде към непокрития бразилец, който отблизо стреля право в Китанов.
64 – Футболистите на Пирин наобиколиха съдията Адриан Петров с искане за втори жълт картон на Бижев след два поредни фаула на нападателя. До официално предупреждение обаче не се стигна.
80 – smqna.jpg Последна смяна за гостите. Мартин Тошев влиза в игра, Илия Карапетров излиза.
87 – ОПАСНО! Мартин Тошев показа финтове отдясно в наказателното поле, последва остро центриране, а на далечната греда последователно с топката се разминаха Маркиньос и Юлиян Попев.