Локо (Пд) изпусна победата във Враца в 94-ата минута

Базил Де Карвальо откри за “смърфовете”, Иван Коконов бележи за крайното 1:1

Локомотив (Пловдив) изпусна да спечели важни три точки при гостуването на “Ботев” (Враца), завършило 1:1. Изравнителното попадение за домакините реализира Иван Коконов в 4-ата минута от добавеното време. Така два кръга преди края на шампионата “смърфовете” пропуснаха да се изкачат на 3-ото място в класирането, повеждайки с по 2 точки на Черноморец и “Левски”,блиц

При гостуването във Враца Локо (Пд) поведе в резултата с гол на Базил Де Карвальо в 63-ата минута. Нападателят се разписа с глава след центриране на Драги Коцев. Изравнителният гол, който бе дело на Иван Коконов падна в 94-ата минута.

Избраниците на Емил Велев имаха отлична възможност да отбележат и още едно попадение. В 22-ата минута обаче уникален пропуск направи Илиян Йорданов, който останал на един метър пред голлинията, стреля право в тялото на вратаря Веселин Цветковски.

Срещата по минути
22 – Уникален пропуск на Илиян Йорданов! Центрирана топка в наказателното поле на домакините беше свалена от Базил Де Карвальо към младока, който от малкия пеналт, на метър от вратаря Веселин Цветковски стреля право в него.
45 – Край на първото полувреме.

63 – topka.jpg ГОЛ! Гостите от Пловдив повеждат – 0:1! Базил Де Карвальо пусна топката към Драги Коцев, който нахлу в наказателното поле на “Ботев” (Враца) и центрира право на главата на съотборника си, който реализира.
90+4 – topka.jpg ГОЛ! Домакините стигат до изравнително попадение – 1:1! Иван Коконов се разписва след центриране от корнер.
90+4 – Край на мача – 1:1. Играчите на Локо (Пд) и Емил Велев заобиколиха съдията Георги Йорданов.

“БОТЕВ” (Враца) – ЛОКО (Пд) 1:1
0:1 Базил Де Карвальо (63), 1:1 Иван Коконов (90+4)

“БОТЕВ” (Вр): 33.Веселин Цветковски, 22.Руслан Куанг, 14.Петър Альошев, 29.Дарко Савич, 30.Лъчезар Балтанов, 8.Светослав Валериев, 19.Николай Христов, 7.Илия Илиев, 13.Николай Маринов, 17.Иван Коконов, 10.Бранимир Костадинов

ЛОКО (Пд): 1.Стоян Ставрев, 6.Танко Дяков, 3.Валери Георгиев, 4.Михаил Венков, 5.Юнес Бенжалюн, 89.Станислав Маламов, 25.Ангел Йошев, 44.Любомир Витанов, 19.Базил Де Карвальо, 29.Драги Коцев, 11.Илиян Йорданов