Черно море препъна Лудогорец в Разград

2827

Лудогорец и Черно море завършиха при 1:1 в дербито от днешните срещи от 11-ия кръг на “А” група.  Двубоят в Разград започна равностойно и до 15-ата минута двата тима вече се отчетоха с по едно опасно положение пред двамата вратари.БЛИЦ

Лудогорец удари греда след пряк-свободен удар, изпълнен от Кешеру, а минути по-късно Черно море имаше претенции за дузпа за задържане на Живко Петков от Моци в борба за висока топка в наказателното поле. Малко след това и домакините поискаха 11-метров наказателен удар за игра с ръка на Венков, но претенциите им бяха неоснователни.
Второто полувреме започна с двойна смяна за Лугодорец, а появата на Мисиджан и Анисе доведе до гол в собствената им врата минута по-късно. Курьор се откъсна от отбраната в зелено и вкара за 1:0.
По-малко от 10 минути продължи радостта на “моряците” и те получиха гол в 55-ата минута, когато Кешеру се освободи от Кулибари в наказателното поле и изравни. След гола разградчани натиснаха съперника, но Черно море отговаряше с опасни контраатаки.
До края на мача обаче до нов гол не се стигна и двата тима взеха по точка, която не им помага много. Лудогорец излезе начело в “А” група, но само с точка пред Литекс, който утре играе с “Левски”. Черно море пък остава в средата на таблицата.

ЛУДОГОРЕЦ – ЧЕРНО МОРЕ 1:1
0:1 Матиас Курьор (46′), 1:1 Клаудиу Кешеру (55′)
Лludogorec.JPGУДОГОРЕЦ: 26.Милан Борян, 19.Александър Василев (46′ smqna.jpg 93.Върджил Мисиджан), 27.Козмин Моци, 55.Георги Терзиев jalt.jpg , 25.Йордан Минев jalt.jpg, 30.Андрей Препелица, 18.Светослав Дяков (65′ smqna.jpg 92.Джоди Лукоки), 6.Натанаел, 84.Марселиньо jalt.jpg, 22.Джонатан Кафу (46′ smqna.jpg 12.Абел Анисе), 28.Клаудиу Кешеру topka.jpg
Резерви: 31.Георги Аргилашки, 37.Венцислав Керчев, 8.Лукас Саша, 4.Сисиньо
more1.jpgЧЕРНО МОРЕ: 33.Георги Китанов, 4. Михаил Венков, 23.Мамуту Кулибали jalt.jpg, 21.Мехди Бурабия, 3.Даниел Георгиев jalt.jpg, 8.Стенио, 84.Тодор Паланков, 10.Марк Клок jalt.jpg , 13.Симеон Райков (88′ smqna.jpg 70.Педро Еуженио), 19.Матиас Курьор topka.jpg (90′smqna.jpg   77.Андреас Васев), 11.Живко Петков jalt.jpg (79′ smqna.jpg 20.Вилиян Бижев jalt.jpg)
Резерви: 40.Александър Чанович, 7.Мартин Костадинов, 7.Бекир Расим, 14.Хуан Мануел Вареа
Съдия: Николай Йорданов

Стадион: “Лудогорец Арена”

Двубоят по минути:

2′ – Първи удар към една от двете врати – Паланков стреля към Борян, но неточно.
5′ – Опасно положение за Черно море! Бурабия центрира остро към Курьор в наказателното поле, но Борян изби топката.

8′ – Първи удар за Лудогорец към вратата на Черно море – Марселиньо стреля, но Китанов улови.

14′ jalt.jpg – Жълт картон за Живко Петков (Черно море) за удар в главата на Георги Терзиев.

15′ – Опасно положение за Лудогорец! Кешеру центрира при контраатака, но защитник на Черно море изчисти топката.
17 ‘ – Греда за Лудогорец! Кешеру стреля от пряк-свободен удар, но топката се отби от страничната греда!
20′ – Претенции за дузпа от Черно море! Моци задържа Живко Петков при борба за висока топка!

26′ – Претенции за дузпа от Лудогорец! Домакините искат игра с ръка на Михаил Венков, съдията Николай Йорданов реши друго. Повторенията показват, че е прав.

30′ – Удар на Кешеру към вратата на Китанов, но встрани.
35′ – Опасно положение за Лудогорец! Кафу стреля от няколко метра, но Венков отби топката в корнер!

44′ – Райков стреля към вратата на Лудогорец, но твърде слабо и защитник на Лудогорец изчисти.

46′ – smqna.jpgsmqna.jpgДвойна смяна в Лудогорец! Мисиджан и Анисе влизат в игра на местата на Василев и Кафу.
46′ – Подновяването на играта се забави с минута заради скъсана мрежа при опита на Моци да изчисти топката при гола на Курьор.

50′ – Опасно положение за Черно море! Бурабия стреля, но покрай гредата на Борян!
55′ – topka.jpg ГОЛ за Лудогорец!!! Кешеру получи топката в наказателното поле, завъртя се покрай Кулибари и вкара за 1:1!

63′ – Опасно положение за Лудогорец! Кешеру се освободи от Кулибари и стреля с глава, но Китанов улови!
65′ – smqna.jpg Последна смяна за Лудогорец. Излиза Светослав Дяков, в игра Джоди Лукоки.

83′ – Опасно положение за Лудогорец! Кешеру стреля с глава, но Китанов изби в корнер.
89′ – Опасно положение за Черно море! Бижев излезе сам срещу Борян, но се забави и Терзиев го натисна. Нападателят падна, но реферът не отсъди дузпа.
90+3′ smqna.jpg – Последна смяна за Черно море. Излиза Матиас Курьор, в игра Андреас Васев.