Тъжно, но истина!

Тъжно, но истина! Волейболистите от националния отбор на България загубиха полуфиналана Олимпийската квалификация в София от Германия с 1:3, въпреки мощната и всеоотдайна подкрепа на 12 501 зрители изпълнили до краен предал зала „Арена Армеец“. На възпитаниците на Радостин Стойчев не помагна и присътвието в залата на президента на България Росен Плевнелиев, на премиера Бойко Борисов и европейския шампион по бокс за професионалист в тежка категория Кубрат Пулев,sportal.bg

Бундестимът разполагаше с един извънземен волейболист – Георг Гроцер, който правеше на играшето каквото си поиска. Благодарение на бомбените му сервиси иубийствени атаки Германия стигна до заслужена победа, колкото и голяма съпротива да се опитваха да окажат Матей Казийски, Владо Николов и комапния.

Двубоят България – Германия започна равностойно. Владо Николов направи 3:3 след атака по диагонала. Пусната топка от Симон Тишер и негова контра доведе резултат до 5:3 за Германия. Владо Николов намали до 4:5 с атака по правата. Маркус Поп направи 6:4. Тодор Алексиев намали до 5:6 с атака по късия диагонал. Прострелна топка в центъра на Макс Гюнтьор 7:5. Владо Николов намали до 6:7 с техничен китков удар. Георг Гроцер изведе Бундестима напред с 8:6 при първото техническо прекъсване. Тройната германска блокада спря Тодор Алексиев – 9:6. Технично отиграване на Георг Гроцер направи разликата още по-голяма – 10:6. Тук Радостин Стойчев реагира бързо и взе прекасване. Веднага след него Тодор Алексиев се справи с тройната блокада – 7:10 . Маркус Поп възстанови статуквото с технично отиграване по правата 11:7. Два поредни бомбени аса на Георг Гроцер вдигнаха разликата на 13:7. Отново атака на Гроцер направи резултата 15:8. Технично отиграване на Денис Калиберда доведе до 16:9 при второто техническо прекъсване. Мощна атака на Владо Николов върна надеждите 10:16. Последва ас на Матей Казийски. Белгийският наставник на Германия Витал Хайнен веднага взе прекъсване. България намали до 12:16. Денис Калиберда бързо върна добрия аванс на Германия за 18:12. Георг Гроцер направи 19:12. Владо Николов намали до 13:19. Гроцер пак бе по-бърз от блокадата и 20:13. Три поредни грешки на германците и 16:20. Гроцер отново заби по правата за 21:16. Николай Пенчев върна една точка 17:21. Атака на Матей Казийски по германската блокада – 18:21, принуди Витал Хайнен да вземе второто си прекъсване в първата част. Последва ас на Ники Пенчев – 19:21. Маркус Поп направи 22:19. Матей Казийски посрещна много тежък серивс на Гроцер и после заби мощно за 20:22. Гроцер избегна блокадата – 23:20. Матей Казийски намали до 21:23 с атака по блокадата. Гроцер изведе Германия до геймбол при 24:21. Маркус Бьоме прати топката в мрежата от начален удар – 24:22. Атака на Владо Николов в аут и Бундестима спечели първата част с 25:22.

България поведе с 2:1 в началото на втората част след бомбен сервис на Ники Пенчев и грешка на Поп. Матей Казийски направи 3:1 след изключително технична игра с блокадата. Троен български блок спря атака на Германия – 4:1. Тук Витал Хайнен взе прекъсване. Матей Казийски заби технично за 5:2. Сервис в аут на Гроцер и 6:3 за България. България дръпна с 8:4 при първото техническо прекъсване след ас на Матей Казийски. Владо Николов направи блокада за 10:6. Германия намали до 10:11 след успешна блокада на Бьоме. Матей Казиски направи 12:10 с техничен удар по блока. Денис Калиберда изравни до 12:12 след атака от втора линия. Германия излезе напред след като Георги Гроцер заби по правата без блокада 14:13. Капитанът ни Владо Николов отвърна мълниеносно с остра атака – 14:14. Бундестимът поведе с 16:14 при второто техническо прекъсване след атак на Денис Калиберда. Владо Николов намали до 15:16 след като провря топката между блокадата. Аут на Гроцер донесе равенство 16:16. Денис Калиберда отново даде преднина на Германия 17:16. Владо Николов почти „застреля“ Георги Гроцер от упор – 17:17. България пак поведе с 18:17 след атака в аут на Калиберда. Последва ас на капитана ни 19:17. Витал Хайнен взе прекъсване. Атака в аут на германците и 20:17. Сервис в аут на Гроцер 21:18. Матей Казийски направи преднината ни 4 точки – 22:18. Матей Казийски заби технично за 23:18. Владо Николов извeде България до геймбол при 24:19 с мощна атака по дългия диагонал. Йохен Шьоопс би сревис в мрежата и 25:20 за България.|

Германия поведе в началото на 3-ата част с 4:2 след атака на Макс Гюнтьор. Денис Калеберда направи 5:2. Матей Казийски „разстреля“ Симон Тишер 3:5. Последва дълго разиграване и Ники Пенчев излъга Гроцер за 4:5. Ас на Матей Казийски и равенство 5:5. Владо Николов прекара топката пред блока на Германия – 6:5. Витал Хайнен взе прекъсване. Владо Николов заби поредната си мощна атака – 7:5. Владо Николов намери пролука в двойната блокада и 8:6 при първото техническо прекъсване. Мощен сервис на Гроцер и контраатака на Бьоме и 8:8. Гроцер изпрати топката в аут от сервис и 9:8. Блокаут на Владо Николов и 10:9. Матей Казийски заби прецизно по диагонала за 11:10. Страхотна атака на Матей Казийски – 12:10. Гроцер изравни при 12:12 с атака по блокадата. Матей Казийски преодоля със сила германската блокада – 13:12. Последва блок на Казийски – 14:12. Перфектна комбинация Братоев – Тодоров и 15:13. Еър Теди заби мощно в центъра за 16:13 при второто техническо прекъсване. Владо Николов „извози“ тройната германска блокада за 17:13. Атака в аут на Поп и 18:14, което изнерви гостите и либеро Маркус Щоервалд избухна с упреци към съдията. Симон Тишер хвана на блок Ники Пенчев – 16:18. Радо Стойчев взе веднага прекъсване. Атака в аут на Ники Пенчев и равенство 18:18. Мощните сервиси на Гроцер принудиха българите да сбъркат и 19:18 за Германия. Нова грешка в атака на Пенчев и 18:20. Радо Стойчев взе още едно прекъсване. Тройната германска блокада спря Владо Николов след поредния бомбен сервис на Гроцер 18:21. Грешка на Гроцер и 19:21. Владо Николов също сгреши сервиса 19:22. Ники Николов намали до 20:22. Ники Пенчев сбърка началния удар – 20:23. Бьомe би сервиса в аут – 21:23. Матей Казийски намали до 22:23 след прецизна игра с блока. Маркус Поп изведе Германия до геймбол при 24:22. Георг Гроцер игра технично, но това му помогна да направи 25:22.

БЪЛГАРИЯ – ГЕРМАНИЯ 1:3 (22:25, 25:20, 22:25, 16:25)

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Владимир Николов, Матей Казийски, Тодор Алексиев, Николай Николов, Теодор Тодоров – Теодор Салпаров-либеро (Николай Пенчев)
Старши-треньор: Радостин Стойчев
ГЕРМАНИЯ: Симон Тишер, Георг Гроцер, Маркус Поп, Денис Калиберда, Маркус Бьоме, Макс Гюнтьор – Маркус Щоервалд-либеро (Кристиян Дюнес, Йохен Шьоопс)
Старши-треньор: Витал Хайнен