Барса завърши сезона в Примера с равенство

С човек по-малко каталунците взеха точка от Бетис в последния мач на Гуардиола начело на тима в първенството

С човек по-малко Барселона стигна до равенството 2:2 като гост на Бетис в мач от 38-ия последен кръг на Примера дивисион с гол в добавеното време. Това беше последната среща на Пеп Гуардиола начело на каталунците в испанското първенство. Той ще води тима за последно във финала на Кралската купа срещу Атлетик (Билбао) на 25 май.БЛИЦ
Серхио Бускетс даде аванс на Барселона в 9-ата минута, но Дани Алвес беше изгонен от игра в 53-ата минута, след като натрупа два жълти картона. Бетис се възползва от числедното си предимство и Рубен Кастро вкара два гола в рамките на три минути – 71-ата и 74-ата минути. Сейду Кейта донесе точката на каталунците след гол с глава в добавеното време.
“След червения картон на Дани Алвес мачът се промени. Загубихме контрол над мача, а и беше трудно да играем с 10 души. Бъдещето на Дани не зависи от мен, но според мен той е незаменим. Не са много играчите с неговите умения. Надявам се, че той ще остане важен футболист за тима и в следващите години”, заяви Гуардиола.
Бетис – Барселона 2:2
0:1 Серхио Бускетс (9), 1:1 Рубен Кастро (71), 2:1 Рубен Кастро (74), 2:2 Сейду Кейта (90+1)
Леванте – Атлетик (Билбао)
Баланс: 13 мача, 2 победи за Леванте, 4 равенства, 7 победи за Атлетик (Билбао)
Малага – Спортинг (Хихон) (Филм + HD)
Баланс: 33 мача, 14 победи за Малага, 6 равенства, 13 победи за Спортинг (Хихон)
13.05.12
21:00 ч.
Виляреал – Атлетико (Мадрид)
Баланс: 21 мача, 8 победи за Виляреал, 5 равенства, 8 победи за Атлетико (Мадрид)
13.05.12
21:00 ч.
Расинг (Сантандер) – Осасуна
Баланс: 18 мача, 15 победи за Расинг (Сантандер), 11 равенства, 12 победи за Осасуна