Драма, спектакъл и 3:3 в дербито на кръга

2933На истински спектакъл и невероятна драма станаха свидетели зрителите на дербито на кръга между Берое и Литекс, което се игра в Стара Загора. В 94-ата минута резултатът бе 2:2, но в последните две атаки паднаха попадения и в двете врати, които оформиха крайното 3:3. За Берое се разписаха две от резервите в тази среща –Исмаил Иса и Игор Джоман, а третия гол бе дело на Елиаш да Силва. Данило Асприля пък се отчете с две попадения за Литекс, а точката донесе Елтон дос Рейс.blic

Първата част бе спокойна, като гостите излязоха напред в резултата след грешка на вратаря на Берое Макенджиев. Стражът опита да прати топката в центъра, но тя попадна точно в Асприля, който направи два финта и с хубав удар по земя изведе тима на Регекампф напред.

В началото на втората част Берое се втурна да изравнява, а треньорът Хубчев вкара в игра Иса и Джоман. Двамата изпълниха перфектно задачата си и успяха да реализират по един гол.

На терена завря и закипя в последните 20 минути. В 70-ата Джоман изравни резултата, след като получи пас от Иса и и със страхотен шут се разписва в горния десен ъгъл на вратата. Радостта на домакините обаче бе много кратка. Четири минути по-късно Асприля отново изведе Литекс напред. Колумбийският нападател бе изпуснат от Елиаш и с мощен удар не остави шансове на Макенджиев.

В 82-ата минута Берое отново изравни резултата. Този път Джоман и Иса смениха ролите си. Халфът намери юношата на „Левски”, а той останал сам срещу Баривиера не му остави шансове – 2:2.

Истинската драма настъпи в даденото от рефера петминутно продължение. В 94-ата минута Елиаш да Силва бе изпуснат от отбраната при центриране отдясно и успя да засече топката в мрежата за 3:2. Домакините вече се виждаха победители, когато Страхил Попов центрира отдясно, а Елтон с глава оформи крайното 3:3.

Най-голяма полза от разпределението на точките в този двубой ще има „Левски”, ако успее утре да спечели гостуването си на Пирин. В момента „сините” са лидери в „А” група с 31 точки, а Литекс е на втора позиция с 28, но с мач повече. Лудогорес също има 28 и заема трета позиция, а Берое е на четвърто място с 27.

Берое – Литекс 3:3
0:1 Данило Асприля (34), 1:1 Игор Джоман (70), 1:2 Данило Асприля (74), 2:2 Исмаил Иса (82), 3:2 Елиаш да Силва (90+4), 3:3 Елтон дос Рейс (90+7)

Срещата по минути – ТУК!

Берое<br />(Стара Загора)БЕРОЕ: 22. Благой Макенджиев, 18. Атанас Зехиров, 6. Иво Иванов (к)jalt.jpg, 3. Владимир Зафиров (smqna.jpg51-10. Исмаил Иса), 28. Веселин Пенев, 15. Георги Динковjalt.jpg,21. Елиашtopka.jpg, 20. Неманя Милисавлевич, 73. Стивън Петков (smqna.jpg51- 27. Игор Джоман topka.jpg), 77. Спас Делевjalt.jpg, 7. Георги Андонов (smqna.jpg66-70. Том)
Резерви: 23. Илко Пиргов, 24. Венцислав Василев, 4. Венелин Филипов, 27. Игор Джоман, 70. Том, 10. Исмаил Иса, 14. Георги Божилов
Треньор: Петър Хубчев

lit.jpgЛИТЕКС: 31. Винисиус Баривиейра, 16. Страхил Попов (к), 69. Елтон Дос Реисtopka.jpg, 5. Рафаел Перес, 3. Антон Недялковjalt.jpg, 93. Петрус Бумал, 70. Данило Асприляtopka.jpgtopka.jpg, 15. Кристиян Малинов, 77. Арсенио Нунеш, 7. Диого Виана(smqna.jpg56-23. Иван Горанов / smqna.jpg77-88. Никола Колев)), 11. Бьорн Йонсенjalt.jpg (smqna.jpg67-9.Георги Минчев)
Резерви: 30. Евгени Александров, 23. Иван Горанов, 28. Пламен Гълъбов, 10. Хенри Рохас, 88. Никола Колев, 9. Георги Минчев, 99. Кирил Десподов
Треньор: Лауренциу Регекампф

Стара Загора, ст. „Берое”
Съдия:
Никола Попов
Жълт картон:
Спас Делев, Иво Иванов, Георги Динков (Берое); Антон Недялков, Бьорн Йонсен (Литекс)

Срещата по минути:
3- Елиаш извежда Атанас Зехиров на стрелкова позиция na границата на пеналта, но ударът е париран от Винисиус Баривиейра
9- Стивън Петков праща топката в мрежата на гостите, но има отсъдена засада и попадението не е зачетено
33- Добър изстрел на Спас Делев от фаул, но Баривиейра реагира и избив в корнер
34-topka.jpg ГОЛ ЗА ЛИТЕКС! Макенджиев опита да прати топката към центъра, но сгреши. Тя попадна в Данило Асприля, който направи няколко финта срещу отбраната на Берое и с хубав удар по земя реализира!
39- Йонсен бе изведен добре срещу вратаря на Берое, но се засуети и притичалите защитници му попречиха да нанесе хубав удар
45- Край на първото полувреме
__________________________
46- Начало на второто полувреме
47- Атанас Зехиров пробива отдясно и стреля по посока на вратата, но неточно
51-smqna.jpg Двойна смяна в Берое – Зафиров и Стивън Петков са заменени от Исмаил Иса и Игор Джоман
52- Спас Делев изпълнява пряк свободен удар, но изпраща кълбото малко над рамката на вратата
57- Милисавлевич пробива отдясно и центрира в наказателното поле, където Игор Джоман получава кълбото и директно стреля към целта. Ударът му е отразен от Винисиус Баривиейра, но топката попада в намиращия се в непосредствена близост Спас Делев, който обаче изпраща топката високо над вратата
70 – topka.jpg ГОООЛ! Берое изравнява. Исмаил Иса пробива по десния фланг, но вместо да стреля, предпочита да комбинира с останалия непокрит Игор Джоман. Французинът овладява кълбото и със страхотен шут се разписва в горния десен ъгъл на вратата, за да изравни резултата – 1:1!
74-
topka.jpg ГОЛ ЗА ЛИТЕКС! Данило Асприля отново извежда Литекс напред. Нападателят на “оранжевите” бе изпуснат от Елиаш и шутира силно, Макенджиев успя да закачи топката, но това не бе достатъчно и трябваше да вади за втори път кълбото от мрежата си
77-smqna.jpgИван Горанов отстъпва мястото си на Никола Колев в състава на Литекс
82-
topka.jpg ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Елиаш да Силва пробива сред средата на терена между цели седем футболисти на Литекс и намира Исмаил Иса, който остана сам срещу стража Баривиейра и хладнокръвно възстанови равенството – 2:2.
85- Зехиров пробива през центъра на терена, навърза няколко бранители на гостите, но последвалият му удар рикошира и топката кацна върху вратата
88 – Спас Делев центрира от пряк свободен удар, заложен вдясно на вратата, а в наказателното поле над всички извисен е Иво Иванов, който засича топката с глава, но тя преминава покрай рамката на вратата
90- 5 минути продължение
90+4-topka.jpg ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Елиаш да Силва се измъкна от защитата при едно центриране и засече топката в мрежата за 3:2!
90+7-topka.jpg ГОЛ ЗА ЛИТЕКС! Страхил Попов центрира отдясно и топката е засечена с глава от Елтон, вкарвайки в седмата минута на добавеното време – 3:3!