Черно море би на “Лаута” за радост на тримата си фенове в сектора за гости

2956Черно море спечели с 3:1 гостуването на Локомотив (Пловдив) от 17-ия кръг на “А” група. По този начин носителят на Купата на България се върна на победния път, след като преди седмица допусна домакинска загуба с 1:2 от “Ботев” (Пловдив). “Моряците” на Никола Спасов събраха 24 точки и изместиха Славия от петото място, докато Локомотив (Пловдив) остава с 21 точки на седмата позиция.БЛИЦ

В герой за “моряците” днес се превърна Мехди Бурабия. Бившият играч на “смърфовете” вкара две попадения в мача – в 39-ата минута след подаване отдясно на Стефан Станчев, и във втората минута на добавеното време от дузпа. Наказателният удар беше отсъден за фаул на Илиян Йорданов срещу Педро Еуженио. Голмайсторът Матиа Курьор пък откри в 7-ата минута и така варненци зарадваха тримата си свои фенове, заели места в сектора за гости на “Лаута”.

“Смърфовете”, които доминираха през по-голямата част от двубоя, имаха сили само за един гол. Отбеляза го Зоран Балдовалиев в 57-ата минута.

Като грешници за Локомотив днес могат да бъдат определени Дани Кики и Илиян Йорданов, пропиляли няколко изгодни положения пред Георги Китанов.

Домакините не съумяха да отбележат и в последния четвърт час, когато играха срещу 10 човека. В 75-ата минута съдията Станислав Тодоров изгони Стефан Станчев за втори жълт картон, но и това не помогна на “смърфовете”.

Неприятното за “черно-белите” е, че в срещата се контузиха Йоан Ласиман и Игнат Дишлиев, а заявеният да започне титуляр Кирил Котев получи травма на загрявката.

Мачът по минути – ТУК!

ЛОКО (Пд) – ЧЕРНО МОРЕ 1:3
0:1 Матиа Курьор (7), 0:2 Мехди Бурабия (39), 1:2 Зоран Балдовалиев (57), 1:3 Мехди Бурабия (90+2-дузпа)

ЛOКО (Пловдив):
16.Ясин Ел Харуби, 18.Христо Стамов, 33.Игнат Дишлиев (30 smqna.jpg 5.Георги Вълчев), 3.Александър Тунчев, 25.Крум Стоянов, 19.Ванчо Траянов, 89.Йоан Ласиман (20 smqna.jpg 28.Зоран Балдовалиев topka.jpg), 22.Стефан Велев, 10.Илиян Йорданов jalt.jpg, 9.Дани Кики jalt.jpg (60 smqna.jpg 21.Бирсент Карагерен), 11.Мартин Камбуров
Резерви: 1.Теодор Скорчев, 5.Георги Вълчев, 90.Оливие Боне, 23.Люк Дюфо, 21.Бирсент Карагарен, 28.Зоран Балдовалиев
Треньор: Христо Колев

ЧЕРНО МОРЕ: 33.Георги Китанов, 5.Стефан Станчев jalt.jpg, 15.Траян Траянов jalt.jpg, 23.Жиньо, 4.Михаил Венков jalt.jpg, 3.Даниел Георгиев (74 smqna.jpg 11.Живко Петков), 84.Тодор Паланков, 10.Марк Клок (64 smqna.jpg 8.Стенио), 21.Мехди Бурабия topka.jpgtopka.jpg, 13.Симеон Райков (63 smqna.jpg 70.Педро Еуженио), 19.Матиа Курьор topka.jpg
Резерви: 40.Александър Чанович, 70.Педро Еуженио, 7.Мартин Костадинов, 8.Стенио, 7.Бекир Расим, 77.Андреас Васев, 11.Живко Петков
Треньор: Никола Спасов

Пловдив, стадион “Локомотив”
Съдия: Станислав Тодоров
Жълти картони: Дани Кики, Илиян Йорданов (Локо Пд); Траян Траянов, Жиньо, Михаил Венков, Стефан Станчев (Черно море)
Червен картон: Стефан Станчев (75 – Черно море)

Мачът по минути
* Защитникът на Локомотив (Пловдив) Кирил Котев се контузи на загрявката, титуляр започва Игнат Дишлиев.
4 – Георги Китанов спасява удар на Дани Кики.
7 – topka.jpg ГОООЛ! Черно море повежда на “Лаута” – 0:1! Матиа Курьор се разписа от малкото наказателно поле, където бе оставен непокрит след асистенция на Даниел Георгиев и наказа Ел Харуби.
20 – smqna.jpg Принудителна смяна в състава на Локомотив (Пловдив). Йоан Ласиман влиза на мястото на Зоран Балдовалиев.
25 – ОПАСНО! Дани Кики пропуска да изравни, след като нахлу отляво в наказателното поле и шутира към далечния ъгъл, след рикошет топката преминава покрай гредата в корнер.
28 – За момент прехвърчаха искри на терена след като Траян Траянов фаулира Дани Кики пред наказателното поле. Преди това пък Игнат Дишлиев беше фаулиран, но съдията не спря играта.
30 – smqna.jpg Христо Колев извършва втора принудителна смяна, Дишлиев излиза, Георги Вълчев влиза в игра.
35 – ОПАСНО! Нов пропуск на Дани Кики, който не успява да отбележи отблизо.
39 – topka.jpg ГОООЛ! Втори гол за Черно море – 0:2! Стефан Станчев центрира отдясно и Мехди Бурабия вкара от 10 метра, наказвайки бившия си отбор.
45 – Добавеното време е 3 минути.
45+3 – Край на първото полувреме.
——-
49 – Камбуров стреля от пряк свободен удар, но право в стената, топката се върна в Христо Стамов, но и той не намери целта.
57 – topka.jpg ГОООЛ! Зоран Балдовалиев намалява резултата – 1:2! Нападателят на Локомотив (Пловдив) реализира в левия ъгъл на Китанов.
63 – Венков опита да изненада Ел Харуби с прехвърлящ удар, но вратарят беше на мястото си и улови топката.
63 – Никола Спасов извършва две смени.
64 – ОПАСНО! Илиян Йорданов пропилява отлична възможност за изравняване на резултата.
71 – jalt.jpg Жълт картон за Стефан Станчев за фаул срещу Тунчев на границата на наказателното поле.
75 – ЧЕРВЕН КАРТОН! Стефан Станчев фаулира Карагерен и съдията Станислав Тодоров го гони от игра за втори жълт картон.
86 – Илиян Йорданов пропилява добра ситуация, след което Камбуров му се кара, тъй като крилото можеше да комбинира с голмайстора в наказателното поле на гостите.
90 – Добавеното време е 3 минути.
90+1 – ДУЗПА за Черно море! Илиян Йорданов фаулира Педро Еуженио и Станислав Toдоров посочва бялата точка.