Без да се напряга Славия удари Светкавица

Златинов вкара двата гола за победата с 2:0

Славия победи изпадналия тим на Светкавица с 2:0 на своя стадион в квартал “Овча купел”. И двата гола бяха дело на Владислав Златинов, който първо от пряк свободен удар в 18-ата минута откри резулатта,а  в самия край на мача оформи крайния резултат. Белите играха близо час с човек по-малко, след като Петър Димитров бе изгонен за два бързи жълти картона в 36-ата минута,БЛИЦ

Славия остава на 7-о място с 50 точки, а Светкавица е на дъното с 8.

32- Червен картон за Петър Димитров от състава на Славия
36- Греда в актива на Светкавица, след като удар на Вълев се кацна върху гредата
45- Край на първото полувреме
46- Начало на второто полувреме
50- Шоколаров прати топката високо над вратата от пряк свободен удар
54- Жълт картон за Мариян Станчев
59- Удар на Шоколаров, но неточен
60- Маркес получи топката очи в очи със Стефано Кунчев, но стреля високо над вратата
63- Смяна в Славия – Спас Георгиев влиза на мястото на Владислав Романов
65- Невен Венков влиза на мястото на Ели Маркес в състава на гостите
72- Юруков заменя Тодоров
79- Шоколаров центрира, Трифонов стреля с глава, но над гредата.
87- Жълт картон на Славчо Шоколаров
90- ГООЛ за Славия! Влади Златинов удвоява резултата, след като излезе сам срещу Герогиев и не срещна трудности да го преодолее
90- Смяна в Славия – Даниел Васев заменя голмайстора Златинов
90- Край на мача

Славия – Светкавица 2:0

1:0 Владислав Златинов (18), 2:0 Владислав Златинов (90)

СЛАВИЯ: 1. Кунчев, 7. Романов(63- 5. Георгиев), 33. Ц.Тодоров(72 – 83. Юруков), 6. Златков, 18. Филипов, 88. П.Димитров, 9. Златинов(90- 25. Васев), 10. Попара, 20. Р.Димитров(к), 26. Милчев, 23. Акийоши
Резерви: 12. Е.Петров, 22. И.Тодоров, 16. Пашов, 83. Юруков, 5. Георгиев, 99. Тошев, 25. Васев
Старши треньор: Мартин Кушев

СВЕТКАВИЦА:1. И.Георгиев (к), 2. Станчев, 6. Стоянов, 14. Трифонов, 16. Недялков, 11. Петев, 20. Цветков, 15. Маркес(65- 7. Венков), 24. Дамянов, 10. Шоколаров, 9. Вълев
Резерви: 88. Т.Тодоров, 4. Генов, 7. Венков, 5. Иванов, 23. Стамболийски, 21. Мартинов
Старши треньор: Альоша Андонов