Добруджа загуби контролата от Черно Море с 0:1

3169

Добруджа загуби втората си контрола от зимната подготовка с 0:1 от елитния Черно Море. Мачът завърши преди броени минути на изкуствения терен на комплекс Спортпалас край Варна.
Единственото попадение в мача бе дело на Педро Еуженио в 55-ата минута след удар от границата на наказателното поле.
Интересното е, че наставникът на Добруджа Радостин Димов заложи на различна схема на игра, като започна мача с трима в защита – Кристиян Димитров, Костадин Ничев и Даниел Граматиков. В по-наситената халфова линия бяха Владимир Айтов, Християн Казаков, Петър Казаков, Тодор Колев и Влади Узунов, а Николай Минков помагаше на Георги Станчев в предни позиции, съобщиха за радио „Добруджа” привърженици на „жълто-зелените”, които наблюдаваха мача в морската столица. Въпреки делничния ден около 10-ина добруджанци подкрепяха тима.
Първата голова ситуация в мача бе създадена от Добруджа. В 12-ата минута Тодор Колев изведе зад отбраната на „моряците” Николай Минков, който стреля, но Пламен Николов изби в корнер.
След това Черно Море пое инициативата и на няколко пъти застраши опасно вратата, пазена от Павел Петков.
В 17-ата минута варненци удариха напречната греда след удар с глава след корнер.
Другата любопитна подробност от двубоя бе завръщането след 2-годишно прекъсване на капитана и легенда на „моряците” Георги Илиев.
10 минути пред края на двубоя Симеон Райков получи червен картон след като удари с лакът Владимир Айтов.