Реал превзе Рим с контраатаки

3286

Реал (Мадрид) победи Рома с 2:0 като гост в първа среща от 1/8-финалите на Шампионската лига и все по-уверено върви към следващата фаза на турнира.БЛИЦ.СПОРТ

Двубоят в Рим предложи скучна игра с много надлъгване през първата част, но през втората опасностите се редуваха и пред двете врати.

Реал пръв стигна до гола в 57-ата минута, когато Роналдо бе изведен по лявото крило, залъга съперник и прати топката в обратния ъгъл на Войсчех Счесни за 1:0.

Последваха опасни положения пред вратата на Реал, но Венкьор, Салах и Джеко се разминаха с гола. Реал отвръщаше с опасни контраатаки, при които Роналдо и Бензема бяха близо до попадение.

Десет минути преди края Реал взе своето без да се напряга особено и Хесе за втори път удари гостите след бърза контра за крайното 2:0. Реваншът на “Сантиаго Бернабеу” е на 8 март.