Червен картон на Иво Иванов наруши скуката на Славия – Берое

3456

Славия и Берое завършиха 0:0 в скучен мач от 22-ия кръг на “А” група. Това е второ поредно нулево равенство между двата тима на “Овча купел”. Скуката днес беше нарушена в края, когато капитанът на вицешампионите Иво Иванов получи червен картон. Избраниците на Петър Хубчев обаче се справиха и без защитника и не позволиха на “белите” да стигнат до успеха.БЛИЦ.СПОРТ

След равенството Берое се изравни по точки с Левски – по 34, а Славия има 32.

В срещата днес имаше двама дебютанти. Първи минути за Берое в “А” група записа Георги Сърмов, а за “белите” – Донел Муканза.

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на бившия играч на Левски Иван Здравков и бившия международен футболен съдия Любчо Славчев.

Двубоят ще се запомни с едва няколко опасности и пред двете врати. Преди почивката Борислав Балджийски пропиля добър шанс за Славия, стреляйки над напречната греда. За гостите пък веднъж пропусна Спас Делев.

В 36-ата минута съдията Николай Йорданов допусна сериозна грешка. При единоборство беше разкървавен носа на талантливия защитник на Славия Стефан Велков, но реферът показа жълт картон на Исмаил Иса, който нямаше вина. Реално това трябваше да бъде вторият жълт и червен картон за Елиаш и Берое щеше да остане с човек по-малко още през първото полувреме.

Втората част беше още по-скучна, като най-запомнящото се беше изгонването на Иво Иванов. Капитанът на Берое си изработи два жълти картона в рамките само на две минути, и то все след нарушения срещу Балджийски, който беше най-активният играч на домакините.

СЛАВИЯ – БЕРОЕ 0:0

Двубоят по минути:
* Срещата започва с минута мълчание в памет на починалия бивш футболист на Левски Иван Здравков и на бившия международен футболен съдия Любчо Славчев.
9 – Първо голово положение. Елиаш пусна извеждащо подаване към Игор Джоман, който се откъсна сам отдясно, но стреля неточно в аут.
36 – Стефан Велков получи удар от Елиаш при единоборство и текна кръв от носа му.
36 – Иса, който също участваше в единоборството, получава жълт картон и се сърди съвсем основателно на съдията Николай Йорданов. Елиаш е печеливш от ситуацията, тъй като щеше да получи втори жълт и съответно червен картон.
42 – ОПАСНО! Славия пропуска да поведе. Сердер Сердеров беше изпуснат от защитата на Берое в наказателното поле, но пропусна да стреля точно, впоследствие топката бе изчистена, но все пак попада в Борислав Балджийски, чийто удар преминава над напречната греда.
45+2 – Край на първото полувреме.
————————–
63 – Удар на Георги Андонов от фаул, топката прелита над вратата на домакините.
85 – Червен картон ЧЕРВЕН КАРТОН! Капитанът на Берое Иво Иванов е изгонен след два жълти картона в рамките само на две минута. Защитникът първо повали Балджийски, а при втората ситуация го задържа.
90+2 – Край на мача. Славия и Берое завършиха 0:0.

СЛАВИЯ: 1.Георги Петков, 3.Димитър Пиргов, 19.Стефан Велков jalt.jpg, 2.Мартин Дечев jalt.jpg, 25.Цветомир Панов, 27.Емил Мартинов, 10.Янис Карабельов (63 smqna.jpg22.Владимир Семерджиев), 20.Сердер Сердеров, 7.Борислав Балджийски, 14.Ивайло Димитров, 9.Донел Муканза (46 smqna.jpg 11.Дуде Ндонгала)
Резерви: 13.Maрио Кирев, 66.Абуд Омар, 4.Никита Сергеев, 22.Владимир Семерджиев, 23.Емил Стоев, 11.Дуде Ндонгала, 35.Георги Йомов
Треньор: Александър Тарханов

Резултат с изображение за берое
БЕРОЕ: 22.Благой Макенджиев, 18.Атанас Зехиров, 6.Иво Иванов jalt.jpg Червен картон, 24.Венцислав Василев, 28.Веселин Пенев, 8.Георги Сърмов (56 smqna.jpg 7.Георги Андонов), 21.Елиаш jalt.jpg, 27.Игор Джоман, 20.Неманя Милисавлевич (72 smqna.jpg 14.Георги Божилов), 73.Стивън Петков jalt.jpg (26 smqna.jpg 10.Исмаил Иса jalt.jpg), 77.Спас Делев jalt.jpg
Резерви: 23.Илко Пиргов, 3.Владимир Зафиров, 87.Бенджамин Морел, 14.Георги Божилов, 70.Том, 10.Исмаил Иса, 7.Георги Андонов
Треньор: Петър Хубчев