Славия догони Левски, руснак герой в Коматево ( СНИМКИ)

3477

Славия спечели с 1:0 гостуването на Ботев (Пловдив) и се изравни с Левски в класирането. “Белите” събраха 35 точки, с колкото са и “сините” след издънката им снощи с Монтана (0:0).БЛИЦ.СПОРТ

В герой за Славия днес се превърна руснакът Сердер Сердеров. 21-годишният нападател, доведен от новия треньор Александър Тарханов, се разписа в 48-ата минута, което се оказа достатъчно на столичани да постигнат първата си победа през пролетния дял на първенството.

С огромна заслуга за успеха на “белите” е и вратарят Георги Петков. Опитният страж изигра отличен мач и отчая “канарчетата” с редицата си блестящи намеси.

За гостуването в Коматево Александър Тарханов се довери на дебютанта Абуд Омар, който игра на левия бек за сметка на Диего Фераресо. Омар стана първият кениец, играл в “А” група. В атака играха Сердеров, Ивайло Димитров, Дуде Дунгала и Борислав Балджийски, който асистира на руснака за гола му в 48-ата минута. Сердеров отбеляза отблизо с глава след центриране на Балджийски отляво, като беше изпуснат пред Виктор Голас от Милен Гамаков и опъна мрежата на домакините.

В Коматево се бяха подготвили отлично за Трети март и преди срещата цареше празнична атмосфера. Националният химн и красива хореография с трицветни балони в бяло, зелено и червено предшестваха началото на двубоя, но след последния съдийски сигнал на Никола Попов “жълто-черните” бяха разочаровани.

Най-чистото положение за Ботев пропиля резервата Наско Милев в 74-ата минута, а в добавеното време Лъчезар Балтанов получи червен картон след два жълти, изкарани в рамките само на три минути.

След домакинската загуба “канарчетата” заемат шестото място с 24 точки.

БОТЕВ – СЛАВИЯ 0:1
0:1 Сердер Сердеров (48)

Двубоят по минути:
18 – Първа опасност в мача. При центриране от корнер Дуде Ндонгала стреля от воле по диагонала, но Милен Гамаков застана на пътя на топката и изчисти в корнер.
19 – jalt.jpg Кенийският защитник Абуд Омар, който дебютира днес в “А” група, е санкциониран с жълт картон от съдията Никола Попов.
25 – Серкан Юсеин е с разкървавен нос, след като получи удар от противник. Съдията Никола Попов го накара да напусне терена, за да получи медицинска помощ.
34 – Ивайло Димитров проби по дясното крило и подаде към Балджийски пред наказателното поле, той пък продължи за Карабельов, младокът центрира точно към Сердеров в наказателното поле, но по-скоро топката удари руснака по главата, отколкото той да нанесе успешен удар.
45 – Добавеното време е 2 минути.
45+2 – Край на първото полувреме.
—————–
48 – topka.jpg ГОООЛ! Славия повежда с 1:0! Борислав Балджийски залъга защитник на Ботев отляво и центрира към Сердер Сердеров, който беше изпуснат от Гамаков и отблизо реализира с глава.
* За 21-годишния руснак това е първи гол в “А” група.
58 – ОПАСНО! Георги Петков се намеси решително след изстрел на Неделев от пряк свободен удар. Опитният вратар на Славия с една ръка изби в корнер.
63 – ОПАСНО! Ивайло Димитров надбяга Ошчипко и се озова сам срещу Виктор Голас, но шутира право в тялото му и не можа да отбележи.
64 – ОПАСНО! Юношата на Ботев Наско Милев за малко да изравни с глава. Георги Петков отново отчайва домакините.
66 – Ошчипко за малко да си отбележи автогол. Украинският защитник на Ботев опита да върне топката към Голас с глава след центриране на Абуд Омар, за късмет на домакините кълбото излезе в корнер.
74 – ОПАСНО! Наско Милев пропуска да изравни, силният му удар е спасен от Петков.
78 – Йордан Христов подаде на Мариян Огнянов, който се хвърли на шпагат, за да стреля към вратата, топката попада право в ръцете на Петков.
82 – jalt.jpg Георги Петков остава да лежи на тревата след фаул на Кифуети срещу него. Играчът на Ботев получава жълт картон.
89 – smqna.jpg Внукът на Тодор Барзов – младокът Георги Йомов, влиза в игра за Славия, Ивайло Димитров излиза.
90 – Добавеното време е 5 минути.
90+5 – Червен картон ЧЕРВЕН КАРТОН! Лъчезар Балтанов е изгонен за втори жълт картон. Първият беше три минути по-рано.
90+6 – Край на мача. Славия победи с 1:0 Ботев в Коматево.
БОТЕВ: 1.Виктор Голас, 11.Йордан Христов, 18.Радослав Терзиев, 88.Милен Гамаков (68 smqna.jpg 66.Oрлин Старокин), 4.Игор Ошчипко, 17.Лъчезар Балтанов jalt.jpg Червен картон, 20.Серкан Юсеин (69 smqna.jpg 91.Рахави Кифуети jalt.jpg), 7.Мариян Огнянов, 16.Божидар Васев jalt.jpg (52 smqna.jpg 45.Наско Милев), 8.Тодор Неделев, 23.Грегъри Нелсън
Резерви: 21.Мартин Димитров, 66.Орлин Старокин, 28.Филип Филипов, 24.Лазар Марин, 5.Кристиан Димитров, 45.Наско Милев, 91.Рахави Кифуети
Треньор: Николай Костов

СЛАВИЯ: 1.Георги Петков jalt.jpg, 25.Цветомир Панов, 3.Димитър Пиргов, 19.Стефан Велков, 66.Абуд Омар jalt.jpg, 27.Емил Мартинов jalt.jpg, 10.Янис Карабельов, 7.Борислав Балджийски jalt.jpg, 11.Дуде Ндонгала (64 smqna.jpg 87.Диего Фераресо), 20.Сердер Сердеров topka.jpg (78 smqna.jpg 9.Донел Муканза), 14.Ивайло Димитров (89 smqna.jpg 35.Георги Йомов)
Резерви: 13.Maрио Кирев, 4.Никита Сергеев, 87.Диего Фераресо, 22.Владимир Семерджиев, 23.Емил Стоев, 9.Донел Муканза, 35.Георги Йомов
Треньор: Александър Тарханов